Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne ferie w grajewskim Hufcu

Podczas ferii zimowych uczestnicy Hufca Pracy się nie nudzili. Warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe, zakończenie trwających inicjatyw oraz rozpoczęcie nowej - „Czwartek słodki nie tylko tłusty”, to atrakcje, z których mogła skorzystać młodzież.

Śnieg i ładna pogoda nie zawsze idą w parze z feriami, ale świetlica środowiskowa grajewskiego Hufca daje młodzieży dużo możliwości.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach walentynkowych, tworząc niepowtarzalne prace – kartki, ozdoby, obrazki, które później zostaną przekazane bliskim osobom z wyrazami miłości. Chętni wzięli również udział w zajęciach sportowych: tenis stołowy, bilard, mini piłkarzyki — ta rozrywka bardzo przypadła młodzieży do gustu.

W ferie zakończono i podsumowano dwie trwające inicjatywy: „Zakręcona akcja” – która polegała na zbiórce plastikowych nakrętek (zebrano ich ogromną ilość!), by przekazać na rzecz potrzebujących, co młodzież zrobiła w ferie. Kolejną inicjatywą była zbiórka odzieży - by dać ubraniom drugie życie, a tym samym pomóc potrzebującym - wrzucono je do kontenera PCK.

Feryjna aktywność uczestników rozwija ich kreatywność oraz doskonali współpracę w grupie, natomiast inicjatywy prospołeczne pokazują, że młodzież jest chętna i gotowa do niesienia pomocy potrzebującym.

 

Autor tekstu: Magdalena Laska – wychowawca w Hufcu Pracy w Grajewie

Autor zdjęć: Magdalena Laska, Anita Suchodolska – wychowawcy w Hufcu Pracy w Grajewie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron