Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jesteśmy tam, gdzie Wy!

Ostatnie chwile wakacji upłynęły w OHP na Warmii i Mazurach pod znakiem spotkań. Nie były to jednak zwyczajne spotkania – pracownicy naszych jednostek przemierzyli setki kilometrów, aby być wszędzie tam, gdzie młodzież.

Pomysł na zorganizowanie akcji powstał już jakiś czas temu. Jednakże, podczas wakacji większość młodzieży wypoczywa, wyjeżdża, słowem – rozkoszuje się smakiem życia dojrzewającego w promieniach letniego słońca. Wiedząc o tym, postanowiliśmy odczekać do ostatnich dni sierpnia, kiedy większość młodych ludzi wraca z podboju świata i zaczyna myśleć o sprawach, w których jako OHP mamy wiele do powiedzenia, czyli o pracy i edukacji.


Pojawiliśmy się w wielu warmińsko-mazurskich miastach, miasteczkach i miejscowościach. Spotkaliśmy setki młodych, życzliwych, pełnych pasji i nadziei ludzi i wszystkich staraliśmy się zapoznać z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy. A oferta jest pokaźna – edukacja, kursy, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy. Mamy w swoich zasobach wszystko, czego potrzebują aktywni nastolatkowie wchodzący na rynek pracy.


To oczywiście ani nie pierwsza, ani ostatnia taka akcja. W czasach, gdy młodzież z powodu pandemii Covid-19 została wepchnięta do domów i – chcąc nie chcąc – usadzona przed ekranami, pragniemy spotkać ich na świeżym powietrzu, porozmawiać i obdarować uśmiechem nie wirtualnym, a rzeczywistym.


Gdy więc następnym razem zobaczycie baner z napisem „OHP” i stojących obok specjalistów – podejdźcie, zapytajcie o naszą ofertę, a wraz z nią otrzymacie również uśmiech i dobre słowo. Do zobaczenia!


Autor tekstu: Łukasz Waleszczyński - referent ds. komunikacji elektronicznej, działań promocyjnych i projektów europejskich WM WK OHP

Autorzy zdjęć:
Łukasz Waleszczyński referent ds. komunikacji elektronicznej, działań promocyjnych i projektów europejskich WM WK OHP
Dorota Malinowska pośrednik pracy MCK w Piszu
Anna Brzost Dołęga pośrednik pracy MCK w Gołdapi

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron