Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Letni wypoczynek z Pomorską WK OHP - wyjazd do Torunia

Tuż po rozpoczęciu wakacji grupa młodzieży Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, 11-20 Hufca Pracy w Bytowie oraz 11-16 Hufca Pracy w Kwidzynie, wzięła udział w letnim wypoczynku. Wycieczka została zorganizowana z Grantu pn. „Aktywny wypoczynek z OHP 2021”.

Celem przedsięwzięcia było połączenie wypoczynku z kreatywnymi warsztatami oraz zwiedzaniem pięknego miasta Toruń, słynącego z toruńskich pierniczków. To przedsięwzięcie, jakim jest Aktywny Wypoczynek z OHP, pełni nie tylko funkcję edukacyjno-historyczną, ale również socjalizacyjną, kulturalną, czy rekreacyjną. Wycieczka trwała 8 dni, a jej program był bardzo bogaty.

 

Dzień po przyjeździe był po brzegi wypełniony atrakcjami sportowo-rekreacyjnymi w Jump City Arena. Dla uczestników pobyt w tym miejscu okazał się niezapomnianą przygodą. Podczas korzystania z różnego rodzaju trampolin młodzież miała okazję rozruszać się, odreagować wszelkie stresy, a także zmierzyć się ze swoimi słabościami. Jak wiadomo skakanie pozytywnie wpływa na całe nasze ciało aktywując wszystkie jego mięśnie, nie tylko nogi jak nam się pozornie może wydawać.

Skacząc ćwiczymy naszą koordynację ruchową, poprawiamy równowagę, a także pozytywnie wpływamy na wydolność i kondycję naszego organizmu. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy młodzież czekała na dalsze atrakcje, którym była Manufaktura Cukierków. Miejsce to jest naprawdę magiczne ponieważ, samodzielnie można stworzyć lizaka podczas warsztatów „Ukręć SAM lizaka”. W Manufakturze Cukierków poznali sposób produkcji lizaków, co wywołało duże zainteresowanie i wiele pytań.

 

Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie ciekawości. Zabawa była przednia, a młodzież wyszła z pięknymi, ręcznie wykonanymi lizakami. Uczestnicy, którzy brali udział w letnim wypoczynku z OHP nie próżnowali i każdy dzień mieli wypełniony ciekawymi atrakcjami. 

 

Weekend minął na wycieczkach i różnych innych aktywnościach. W piątek wieczorem np. udali się do kina na premierę filmu „Żużel”, a także zorganizowali gry sportowe. Jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Toruniu jest Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym możemy dowiedzieć się czegoś o jednym z najważniejszych symboli Torunia - pierniku. Nasza młodzież nie mogła pominąć tego miejsca. Będąc w mieście nazywanym czasem Grodem Kopernika nie mogła zapomnieć o dokonaniach słynnego astronoma i rewolucji jaką wywołał. Wiele o odkryciu Mikołaja Kopernika uczestnicy Pomorskiej WK OHP dowiedzieli się w toruńskim Planetarium.

 

To nie koniec wycieczek, które się odbyły w czasie pobytu naszej młodzieży w Toruniu. Kolejne dni przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń, uczestnicy udali się na Paintball. Dla uczestników biorących udział w wycieczce, taka forma zabawy okazała się strzałem w dziesiątkę. Radości było co nie miara! Kolejną przygodą był dla nich park linowy Barbarka. Uczestnicy letniego wypoczynku z OHP odwiedzili także Żywe Muzeum Piernika, gdzie mieli możliwość własnoręcznie przygotować pierniki, które po upieczeniu dostali na pamiątkę.

 

Dni wypełnione atrakcjami mijały bardzo szybko, a bolące od spacerów nogi były jedynie dowodem na to, że był to naprawdę aktywny wypoczynek. Wypoczynek, z którego zarówno wychowawcy, jak i uczestnicy OHP wyjechali z głową pełną wspomnień. Uczestniczki spisały się na medal, o tym jak bardzo można kogoś polubić świadczyło pełne smutku pożegnanie. Wymiana numerów telefonów, utworzone grupy na portalach społecznościowych pewnie jeszcze na długo będą podtrzymywały przyjaźnie, które powstały.

 

W czasie Aktywnego Wypoczynku z OHP 2021 kadrze i młodzieży z Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, nocleg zapewnił Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Toruniu z Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, za co serdecznie dziękujemy!

 

Autorzy tekstu i zdjęć:

Pracownicy 11-16 HP w Kwidzynie, 11-18 HP w Nowym Dworze Gdańskim i 11-20 HP w Bytowie

 

Odwiedziny w Żywym Muzeum Piernika

Uczestnicy w Parku Linowym

Wspólne zdjęcie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron