Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież na wakacjach. Bezpieczne lato z OHP.

Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W ich trakcie nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Mając to na uwadze specjaliści Młodzieżowym Centrum Kariery w Pasłęku (Warmińsko-Mazurska WK) przeprowadzili dla swoich podopiecznych cykl spotkań w ramach programu autorskiego pn. „Młodzież na wakacjach. Bezpieczne lato z OHP”. Jego celem było przygotowanie młodych ludzi do wejścia w życie zawodowe z umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznanie przyszłych absolwentów ze specyfiką zawodów związanych z bezpieczeństwem i ochroną życia ludzkiego.

Podczas spotkań uczestnicy uzupełnili wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznali praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy, zastosowanie sprzętu ratowniczego oraz metody resuscytacji. Szczególną uwagę zwrócono na zasady zachowania się na akwenach wodnych oraz na konsekwencje podejmowania zachowań ryzykownych. Młodzież poznała również reguły zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym oraz procedury reagowania w razie wypadku.

 

Autor artykułu: Justyna Andrzejewska - doradca zawodowy MCK w Pasłęku

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron