Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież z Braniewa z wizytą w przedszkolu

Śmiech dzieci, barwne bańki unoszące się w powietrzu i oczy pełne zachwytu – taki właśnie obrazek malował się podczas niezwykłej wizyty młodzieży OHP z Braniewa w przedszkolu „Biedronka”.

Inicjatywa pod hasłem „Siła jest w nas – pobaw się ze mną i poczytaj mi” była dla maluchów miłą atrakcją, a dla uczestników OHP – szansą na poznanie świata przedszkolnego z zupełnie innej perspektywy.

Spotkanie w przedszkolu skupiło się głównie na literaturze. W rękach uczestników OHP znalazł się wiersz Wandy Chotomskiej „Bańkowice Mydlane”. Była to wprost idealna propozycja dla małych marzycieli, która otworzyła im drzwi do świata wyobraźni.

Jednak inicjatywa „Siła jest w nas – pobaw się ze mną i poczytaj mi” to nie tylko czytanie wierszy. Największą frajdę przyniosło dzieciom wspólne puszczanie bańek mydlanych. To proste, ale magiczne zajęcie, które wywołało uśmiech na twarzach zarówno małych, jak i dużych uczestników spotkania.

Dodatkowo, podczas wizyty w przedszkolu, młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy nauczycieli i opiekunów oraz poznać tajniki funkcjonowania placówki. Wgląd w codzienne życie przedszkola pozwolił uczestnikom OHP lepiej zrozumieć potrzeby i wyzwania związane z wychowaniem najmłodszych.

Inicjatywa „Siła jest w nas – Pobaw się ze mną i poczytaj mi” okazała się więc strzałem w dziesiątkę. Promocja czytelnictwa, zachęta do wolontariatu oraz integracja społeczna – to wszystko stało się częścią tego jednego magicznego dnia, który na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno maluchów, jak i uczestników OHP. Bo przecież siła tkwi w naszej gotowości do dzielenia się radością i dobrocią, a bajkowy świat literatury jest do tego niezwykłą przestrzenią.

 

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Obuchowicz – wychowawca HP Braniewo

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron