Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nauka techniki frottage w Szczecineckim Hufcu Pracy

W ramach zagospodarowania czasu wolnego młodzieży w trakcie ferii zimowych w Hufcu Pracy w Szczecinku zorganizowano w dniu 10 lutego 2022 r. zajęcia artystyczne.

Celem zajęć było poznanie przez uczestników techniki plastycznej zwanej frottage. Jest to bardzo prosta technika odciskania faktury dowolnych przedmiotów na powierzchni papieru poprzez mocne pocieranie kredką czy ołówkiem. Uczestnicy odciskali różnego rodzaju medale, fakturę obwoluty książki czy też serwetek.

Technika niby prosta jednak nie od razu wszyscy sobie radzili. Dopiero po kilku próbach można było zauważyć odciśnięte wzory.

Młodzież podczas spotkania zauważyła, iż czasami sama odciskała faktury naszych polskich monet jednak nie przypuszczała, że jest to technika plastyczna i można ją stosować odciskając inne przedmioty. Metodę plastyczną jaką poznali uczestnicy można wykorzystywać do tworzenia kartek okolicznościowych oraz różnych dekoracji.

Dzięki zajęciom młodzież przekonała się, że nawet niewielkim nakładem finansowym można wykonać oryginalny upominek i obdarować nim bliską osobę zwłaszcza na okoliczność zbliżających się walentynek.

 

Autor tekstu: Honorata Sikora-Studzińska  – st. wychowawca hufca  16-9 HP w Szczecinku 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron