Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pierwszy tydzień ferii w 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie rozpoczęty

Trwa pierwszy tydzień ferii zimowych. Kadra wychowawcza 9-10 Hufca Pracy przy współpracy z krośnieńskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przygotowała dla uczestników wiele atrakcji.

Sylwia Pękalska zorganizowała dla uczestników II klasy wielozawodowej spotkanie z pośredniczką pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Iwoniczu Bernadettą Stachyrak, która poprzez ćwiczenie „Podróż na wyspy zawodowe” zachęciła młodzież do pozytywnego i realistycznego myślenia o sobie, co pozwoli im na  skuteczną realizację celów zawodowych i osobistych. Na koniec przybliżyła uczniom oferty rynku pracy.

Marek Mrozek, specjalista ds. rozwoju zawodowego w krośnieńskiego CEiPM, przedstawił uczestnikom Hufca ofertę szkoleń zawodowych, które będą realizowane na 2024 roku. Natomiast Aneta Więch, doradczyni zawodowa z iwonickiego MCK, przeprowadziła warsztaty na temat mocnych i słabych stron, podczas których skorzystała z kart „Pasjans” – to gra edukacyjna stworzona przez uczniów i dla uczniów. Karty pozwoliły młodzieży zrozumieć własne motywacje i odkryć nowe pasje.

Edyta Wilusz, pośredniczka pracy z Młodzieżowego Biura Pracy w Krośnie, udzieliła młodzieży informacji na temat możliwości pracy w krajach Unii Europejskiej oraz zachęcała do korzystania z portalu sieci EURES. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie umiejętności i kwalifikacje pożądane są na zagranicznym rynku pracy, a także poznali zagrożenia związane z wyjazdem do pracy za granicę. Każdy z obecnych otrzymał ulotki oraz materiały informacyjne

Po warsztatach młodzież wraz z wychowawczynią udała się na lodowisko do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Udział w zajęciach sportowych zapewnił jej pełny wypoczynek psychofizyczny, a także sprawił dużo radości. Na lodowisko swoich podopiecznych z III klasy wielozawodowej zabrała również Barbara Ukleja, starszy wychowawca.

W dniu 31 stycznia 2024 r. starszy wychowawca Stanisław Machowski z uczestnikami I klasy wielozawodowej udał się do krośnieńskiej kręgielni. Gra w kręgle to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z przyjaciółmi. Dostarcza rozrywki, a przy tym uaktywnia specyficzne partie mięśniowe. Świetna zabawa, odrobina szaleństwa i dawkowane współzawodnictwo, pozwoliło wyzwolić w młodzieży ducha walki. Wszyscy wspaniale się bawili, a po grze zasiedli do wspólnego stołu częstując się serwowaną w klubie pizzą.

 

 

Autor tekstu: Sylwia Pękalska, starszy wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Autor zdjęć: kadra opiekuńcza 9-10 HP Krosno - Sylwia Pękalska, Barbara Ukleja, Stanisław Machowski.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron