Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca sezonowa za granicą. Czy warto?

2022-05-18

Wielkimi krokami zbliżają się długo upragnione wakacje. Warto się zastanowić, jak chcemy je spędzić – leniuchując na kanapie przed telewizorem lub komputerem? Czy może aktywnie – pracując, zarabiając pieniądze, a jednocześnie podróżować i zwiedzać kraje europejskie?

Praca sezonowa za granicą jest świetnym pomysłem dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę oraz przy okazji trochę zarobić.

 

Być może wiele osób ma wątpliwości, czy na pewno nadaje się do takiej pracy i zadaje sobie pytania: Czy mam odpowiednie kwalifikacje? Jak dogadać się za granicą? Jak zorganizować taki wyjazd? I najważniejsze: czy nie boję się wyjazdu za granicę do pracy?

 

Czy praca sezonowa za granicą jest dla każdego?

Oczywiście, że tak. Pierwszą rzeczą, którą potrzebujemy, by wyjechać za granicę do pracy, są wyłącznie chęci. Każdy z nas chciałby przeżyć niesamowitą przygodę w swoim życiu, a praca sezonowa nam to umożliwia i posiada naprawdę wiele zalet.

 

Zarabianie i zwiedzanie

Po pierwsze jedziemy do innego kraju pracować, a więc zarobimy pieniądze, które możemy zaoszczędzić lub wydać na coś, co dotychczas było dla nas nieosiągalne.

Po drugie wyjeżdżając za granicę, możemy przy okazji poznać nowy kraj, jego kulturę, mieszkańców, spróbować regionalnej kuchni czy spędzić aktywnie czas. Dodatkowo możemy wybrać dowolny kraj Unii Europejskiej, w którym chcemy pracować.

Uwielbiasz duże temperatury, klimat śródziemnomorski i kulturę antyczną? Wybierz Włochy, Grecję lub Hiszpanię. W lato preferujesz, kiedy jest chłodniej i chciałbyś zwiedzić kraje Skandynawii? Wybierz Szwecję, Norwegię lub Finlandię.

 

Podszlifowanie języka

Kolejną zaletą dla wyjeżdżających za granicę do pracy jest możliwość doszkolenia się z języka obcego. W dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie dogadamy się w języku angielskim. Jeżeli boisz się rozmawiać po angielsku bądź sprawia ci to kłopoty, wówczas wyjazd do pracy w innym kraju poprawi twoje zdolności językowe. Przełamiesz swoje bariery i staniesz się bardziej otwartą osobą.

 

Martwisz się, że nie znajdziesz pracy dla siebie za granicą?

W internecie możemy znaleźć tysiące ofert pracy, zaczynając od najprostszych czynności, takich jak zbieranie truskawek – aż do spersonalizowanych, wymagających doświadczenia zadań, jak np. programowanie. Wszystko, czego potrzebujesz do pracy sezonowej za granicą, to wyłącznie chęci i pozytywne nastawienie. Jeżeli pragniesz udać się na przygodę swojego życia to nie czekaj, tylko weź sprawy w swoje ręce i działaj!

 

Szukając pracy za granicą pamiętaj, by robić to w bezpieczny sposób. Przeczytaj koniecznie nasze wskazówki „Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę”.

 

Praca sezonowa za granicą przynosi nam korzyści materialne, wspaniałe wspomnienia i umiejętności, których nie jesteśmy w stanie nauczyć się, siedząc w domu i nie robiąc zupełnie nic. Warto pracować, poświęcić swój czas, a jednocześnie spędzić wakacje we wspaniały, aktywny sposób.

 

Autor: Kamil Graczyk – Asystent EURES, Lubuska WK OHP


Widok zawartości stron Widok zawartości stron