Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnicy koszalińskiego Hufca na wakacjach pełnych atrakcji

Od 3 do 10 lipca 2023 r. uczestnicy HP 16-8 w Koszalinie uczestniczyli w kolonii, realizowanej pod hasłem: „Z historią za pan brat”.

 

Została ona zorganizowana w ramach akcji „Wypoczynek z OHP 2023”. Młodzież z koszalińskiego Hufca była zakwaterowana w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Tczewie.

Tygodniowy program zajęć był intensywny i pełen atrakcji. Młodzież zwiedziła z doświadczonym przewodnikiem Gdańsk, przeżyła chwile wzruszenia na Westerplatte, w miejscu pierwszej bitwy II Wojny Światowej. Emocje wywołała również wizyta w Muzeum II WŚ. Uczestnicy zwiedzili także majestatyczny krzyżacki zamek w Malborku.

Był również czas na nieco inne atrakcje: zwiedzanie zabytkowego Sopotu, spacer po pięknym molo, podziwianie egzotycznych zwierząt w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, świetna zabawa w Muzeum Iluzji DeJa Vu, w DinoParku w Malborku, na seansie kinowym 5D, w parku linowym, ćwiczenie „szarych komórek” w Centrum Edukacyjnym „Experyment”.

Odpoczywano na otwartym basenie miejskim w Tczewie oraz integrowano się podczas wspólnych wieczorów: z dyskoteką, turniejem gier planszowych, grą w siatkówkę i w tenisa stołowego.

Uczestnicy koszalińskiego Hufca spędzili niezwykle intensywny tydzień. Wrócili z kolonii wypoczęci i pełni wrażeń. Kadra HP 16-8 w Koszalinie i wychowankowie bardzo dziękują pracownikom OSiW-u w Tczewie za ciepłe przyjęcie i pomoc w zorganizowaniu atrakcji dla uczestników letniego wypoczynku.

Celami przedsięwzięcia, którego organizatorem była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie były: poszerzenie wiedzy wychowanków i rozwijanie w nich zamiłowania do turystyki, historii i piękna przyrody poprzez aktywny wypoczynek, połączony z odkrywaniem zabytków i tajemnic województwa pomorskiego.

 

Autor tekstu: Monika Nnaka, st. wych. HP 16-8;

Autor zdjęcia: Monika Nnaka, st. wych HP 16-8, Marlena Waszczuk, mł wych. HP 16-8

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron