Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacje z OHP- kolejne wyjście na polkowicki basen

Wcale nie trzeba wyjeżdżać do południowych krajów, by poczuć wakacyjny klimat. W równie przyjemnej atmosferze możemy wypocząć w mieście.

Dzięki współpracy z Polkowickim Przedsiębiorstwem Komunalnym znów mieliśmy okazję wyjść z młodzieżą na basen „Grzybek”. Wyjście na baseny to idealny sposób na upał. Przed wyjściem kadra przeprowadziła pogadankę z uczestnikami jak chronić się przed wysoką temperaturą. Młodzież dowiedziała się, że wystarczy rozsądek i trzymanie się kilku podstawowych zasad: pić dużo płynów, pamiętać o lekkiej diecie, chronić głowę, chronić ciało.

Po dotarciu na basen kadra zaproponowała uczestnikom gry i zabawy. Jednak większość od razu wskoczyła do wody. Pod okiem ratowników mogliśmy w pełni korzystać z akwenów basenowych. Na początku był konkurs w dwóch kategoriach: pływanie i skoki do wody. Zwycięzcą skoków została Kinga. Następnie młodzież grała w piłkę w wodzie. Po aktywnie spędzonym czasie na basenie był odpoczynek i czas na opalanie.

Uczestnicy stwierdzili, że ten wspólnie spędzony czas, za szybko przemija. Dlatego też wyszli z inicjatywą zorganizowania następnego wyjścia - mamy nadzieję, że już niedługo. Wierzymy, że tego typu inicjatywy zaowocują jeszcze większym zaangażowaniem się młodzieży w życie i funkcjonowanie naszego hufca.

Wyjście na basen okazał się bardzo dobrym pomysłem na spędzenie czasu w upalny dzień.

 

Autor tekstu: Eliza Dula st. wychowawca

Autor zdjęć: Katarzyna Nowak komendant


Widok zawartości stron Widok zawartości stron