Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacyjny wypoczynek uczestników w Krynicy Zdrój

W dniu 21 lipca 2023 r. zakończył się wakacyjny wyjazd uczestników ze stalowowolskiego i tarnobrzeskiego Hufca Pracy.

Młodzież przez 7 dni wypoczywała w Krynicy Zdrój.

Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję poznać największe atrakcje miejscowości, takie jak: Stary Dom Zdrojowy, Pijalnia Uzdrowiskowa, wyjazd kolejką na Jaworzynę Krynicką, Górę Parkową. Odwiedzili również Muzeum Zabawek i Muzeum Nikifora. Po pieszych wędrówkach, dreszczyku emocji uczestnikom dostarczył spływ pontonami raftingowymi po Popradzie, gdzie dzielnie stawiali czoła żywiołowi górskiej rzeki.

Odwiedzając pobliską Muszynę, uczestniczyli we mszy św. oraz zwiedzali klimatyczne Ogrody Biblijne i Ogrody Sensoryczne. Niewątpliwie dużym przeżyciem dla młodzieży był spacer w koronach drzew na Wieży Widokowej. Główną atrakcją wyjazdu była wycieczka do zamków w Niedzicy, zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie oraz rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Na zakończenie odbyło się pożegnalne ognisko w Ośrodku Wypoczynkowym, podczas którego uczestnicy wyjazdu zostali obdarowani pamiątkami z pobytu w Krynicy Zdrój. Wyjazd dostarczył uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń i pozwolił na zawarcie nowych znajomości.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Beata Froń starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron