Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wycieczka uczestników OHP do Hydropolis we Wrocławiu

W ramach „Wakacji z OHP” Hufiec Pracy w Polkowicach odwiedziło Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. Integracyjny wyjazd wakacyjny był doskonałym rozpoczęciem wakacji dla uczestników.

Wizyta w tym niezwykłym miejscu była oprócz relaksu i wypoczynku idealną ścieżką edukacyjną, podczas której uczestnicy dzięki interaktywnej wystawie przenieśli się w podwodny świat.

Oglądając wystawę młodzież wędrowała po siedmiu strefach tematycznych. Dostępne sale
w Hydropolis zawierają multimedialne tablice z ciekawostki na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka.

W Hydropolis odnajdziemy przepiękne modele statków, łodzi i innych konstrukcji. Nowoczesne technologie wykorzystane w prezentacjach sprawiły, że uczestnicy nie mogli oderwać wzroku od wizualizacji. Ważnym elementem i punktem wystawy jest przekaz ekologiczny. Przewodnik oprowadzający grupę uczestników HP Polkowice uświadomił wszystkich jak ważna jest dbałość o nasze środowisko. Młodzież dowiedziała się jak ogromne ilości plastiku oraz zanieczyszczeń trafia do mórz i oceanów oraz jaki negatywne skutki tego procesu odczuwają zwierzęta morskie. Uzyskane informacje, sprawiły, że każdy zdał sobie sprawę, że nawet minimalne ograniczenie zużycia plastiku przez każdego z nas może przyczynić się w znacznym stopniu do poprawy jakości mórz, oceanów, rzek i jezior.

Wycieczka w Hydropolis na pewno zapadnie uczestnikom na długo w pamięci. Cieszymy się, że dzięki dotacji z Urzędu Gminy Polkowice dla Stowarzyszenia OHP we Wrocławiu mogliśmy odwiedzić tak wspaniałe miejsce w Polsce. Wakacje przyniosą uczestnikom jeszcze wiele tak owocnych wycieczek po naszej pięknej Polsce.

 

Autor tekstu: Barbara Mazur, wychowawca 1-23 HP Polkowice

Zdjęcia: Marzena Both-Borsiak wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

Wycieczka do Hydropolis we Wrocławiu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron