Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zajęcia edukacyjne „Bezpieczne ferie” w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Ząbkowice Śląskie

Ferie zimowe to wyczekiwany przez młodzież czas. Można oderwać się od codziennych zajęć, nauki, odpocząć, poświecić się pasjom i sportom zimowym.

Warto wykorzystać ten czas aktywnie, dbając o swoje bezpieczeństwo.   W związku z tym na zajęciach wychowawczych, młodzież podzieliła się swoimi planami i pomysłami na spędzenie ferii oraz  poznała zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich i lodowisk.

By w pełni aktywnie wykorzystać 2 tygodnie wolnego, warto korzystać także z aqua parków, udać się na tereny pagórkowe, by zjeżdżać na sankach, organizować z rówieśnikami różnorodne gry i zabawy na śniegu. Należy jednak zwrócić przy tym uwagę, by przy okazji zabawy w rzucanie się śnieżkami, śnieg nie był mokry i twardy, bo może to doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Ciekawą alternatywą to tego rodzaju zabawy będzie lepienie bałwana. Ważne jest także, by nie wchodzić na zamarznięte rzeki, jeziora. Lód bywa cieńszy niż się wydaje  i o wypadek nietrudno.

Zima jest porą roku, w której trzeba dbać o zdrowie. Pełnowartościowe, ciepłe posiłki, odpowiedni ubiór, który nie będzie doprowadzał do przegrzania się i przeziębień – tych zasad również należy przestrzegać, by ferie zimowe były zdrowe i bezpieczne i żebyśmy mogli  w pełni sił powrócić do zajęć szkolnych. W trakcie zajęć młodzież wykonała także plakat informacyjny, na którym zamieszczone zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w trakcie ferii.

     

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Przybysz – wychowawca OSIW OHP  w Ząbkowicach Śląskich.

 

Zdjęcie nr 1: Zajęcia wychowawcze na temat bezpiecznych ferii zimowych

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy prezentują plakat informacyjny


Widok zawartości stron Widok zawartości stron