Aktualności Aktualności

 • 20.11.2023

  Gdzie znajdziesz pomoc? Instytucje i fundacje wspierające młodzież i dzieci
  Jeżeli czujesz złość, lęk, smutek, jesteś ofiarą przemocy, czujesz się dręczony, nie radzisz sobie z problemami – pomoc znajdziesz w różnych fundacjach, instytucjach i stowarzyszeniach działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

 • 15.11.2023

  Sztuczna inteligencja. Jakie zawody będą popularne w erze automatyzacji?
  Sztuczna inteligencja SI (ang. AI – artificial inteligence) jest coraz szerzej wykorzystywana. Wymyśla i wykonuje za ludzi różne czynności czy zadania. Uczniowie zlecają jej pisanie wypracowań albo wykonywanie tłumaczeń. Nawet księża korzystają z tej nowoczesnej technologii – sztuczna inteligencja pisze im kazania. Sprawdź, jak SI wpłynie na rynek pracy.

 • 14.11.2023

  Tablice wirtualne – jak mogą pomóc w nauce?
  Czy korzystaliście kiedyś z tablicy korkowej? Dlaczego nie spróbować wirtualnej? Pomoże ona w uporządkowaniu uzbieranych informacji, można ją także łatwo udostępnić innym osobom.

 • 09.11.2023

  Zawody regulowane – sprawdź, czym się charakteryzują
  Co to znaczy „zawód regulowany”? Czym charakteryzują się tego typu zawody i co warto o nich wiedzieć? Sprawdź w naszym tekście.

 • 08.11.2023

  Stres w szkole – jak sobie poradzić?
  Egzaminy, duża ilość nauki, współzawodnictwo, presja otoczenia.. To wszystko może powodować spory stres związany ze szkołą. Warto pamiętać, że istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z presją szkolną. Jak osiągnąć równowagę i zminimalizować wpływ stresu na życie? Podpowiedzi w tekście.

 • 06.11.2023

  Portale, na których warto szukać pracy
  Szukanie pracy to długi i czasem frustrujący proces, który nie zawsze kończy się sukcesem. Jeśli chcesz znaleźć pierwszą pracę lub zmienić zawód, wyszukiwarki ofert pracy pomogą ci znaleźć ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.

 • 27.10.2023

  Zachowaj prywatność w sieci – jeszcze raz o bezpieczeństwie
  Internet to miejsce pełne fascynujących możliwości, ale również pułapek, jeśli nie jesteśmy świadomi swojej prywatności online. Dlatego warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

 • 26.10.2023

  Rozmowa kwalifikacyjna – jak się do niej przygotować?
  Po wysłaniu CV otrzymujesz telefon, że jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną... I co dalej? Rozmowa jest bardzo ważnym etapem w drodze do zatrudnienia, dlatego należy się do niej prawidłowo przygotować. To właśnie od niej zależy, czy uda ci się podjąć wymarzoną pracę.

 • 25.10.2023

  Nawyk – wykorzystaj jego moc
  Czy łatwo zmienić nawyki? Jak zły nawyk przekuć w dobry? Czy są sposoby, by wyrobić sobie dobre nawyki? O tym wszystkim w tekście.

 • 18.10.2023

  Pracownik młodociany na rynku pracy. Trudności i wyzwania
  Kodeks pracy określa pracownika młodocianego jako osobę między 15 a 18 rokiem życia. Obecnie osoby niepełnoletnie są coraz chętniej zatrudniane przez pracodawców. Jakie trudności i wyzwania mogą się z tym wiązać? Sprawdź w naszym tekście.

 • 17.10.2023

  Jaką moc mają słowa? Budowanie poprawnych komunikatów
  Zwróciliście uwagę, że sposób, w jaki komunikujecie się z drugą osobą, wpływa na wasze relacje? Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje i czym jest to spowodowane?

 • 12.10.2023

  5 książek, które warto przeczytać tej jesieni
  Jesień rozgościła się na dobre. Coraz dłuższe wieczory sprzyjają zaczytaniu. Dziś polecamy 5 książek, które warto przeczytać tej jesieni.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14