Wydawca treści Wydawca treści

EURES, czyli praca za granicą

Masz problem ze znalezieniem pracy w kraju? Od pewnego czasu myślisz intensywnie o podjęciu pracy za granicą? Lubisz wyzwania i trudno ci usiedzieć w miejscu? Jeśli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, zapoznaj się z możliwościami, które oferuje ci sieć EURES.

EURES_Graf_A_1160.jpg

Co to jest EURES?

Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia oraz ich partnerów, w tym także Ochotniczych Hufców Pracy, która powstała w celu wspierania mobilności pracowników w państwach członkowskich sieci, tj. w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii.

Sieć EURES świadczy usługi z zakresu unijnego pośrednictwa pracy oraz doradztwa z zakresu unijnej mobilności pracowników, w tym warunków życia i pracy w państwach członkowskich.

O czym warto pamiętać, planując pracę za granicą?

Przed wyjazdem do pracy za granicę powinieneś zapoznać się z warunkami życia i pracy w państwie, w którym zamierzasz podjąć pracę. Warto również sprawdzić jak wygląda sytuacja na tamtejszym rynku pracy. Być może w danym państwie poszukiwane są osoby o twoich umiejętnościach. Być może będziesz musiał podjąć dodatkową naukę lub wziąć udział w kursach czy szkoleniach, które umożliwią ci nabycie kwalifikacji poszukiwanych przez pracodawców w twoim wymarzonym kraju.

Nie wiesz od czego zacząć poszukiwania i swoją przygodę z europejskim rynkiem pracy?

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem naszych informatorów poświęconych warunkom życia i pracy w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Oprócz „garści” niezbędnych informacji, potrzebnych do podjęcia pracy i odnalezienia się w nowym kraju, dowiesz się także m.in. jak spędzać czas wolny, jak zapytać o drogę w danym języku oraz czy we wszystkich krajach Unii Europejskiej porozumiesz się w języku angielskim.

Kiedy wybierzesz kraj, w którym chcesz pracować i zapoznasz się z informacjami na jego temat, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą EURES, który pomoże Ci w zrealizowaniu marzeń o pracy za granicą.

Gdzie szukać informacji o EURES?

Dane kontaktowe do kadry EURES w OHP oraz więcej informacji na temat międzynarodowego pośrednictwa pracy realizowanego w ramach sieci EURES znajdziesz na stronach internetowych:
www.ohp.pl
eures.praca.gov.pl
www.eures.europa.eu
www.psz.praca.gov.pl

Gotowy do rozpoczęcia swojej przygody?

Kliknij w wybraną flagę i dowiedz się więcej o pracy w danym kraju:

 

Hiszpania

Niemcy

Irlandia

Wielka Brytania

Szwecja

Francja

Islandia

Włochy

Norwegia

Słowacja

Czechy

Szwajcaria

Finlandia

Austria

Dania