Im się udało

Jak staż zawodowy zmienił moje życie Z każdym nowym projektem, który realizujemy w OHP, bezpośrednio stykamy się z inną, trudną rzeczywistością, w jakiej znajdują się uczestnicy projektu. Staż zawodowy, jako jedna z form wsparcia młodych osób, stwarza szansę na zmianę, która może zadecydować o ich dalszym losie.

Warto marzyć i realizować swoje marzenia

Wszędzie jestem Polakiem Kamil był uczestnikiem Hufca Pracy w Wałczu. Obecnie pracuje i mieszka w Anglii.

Osiągnąłem to co chciałem, ciężko na to pracowałem Uczestnik OHP, młodszy chorąży sztabowy Dariusz Baran po latach opowiada, co osiągnął i jak zmieniło się jego życie dzięki uczestnictwu w OHP.

Angelika - nasza wyjątkowa absolwentka Niektórzy uczęszczają do Ochotniczych Hufców Pracy jedynie, aby ukończyć jakaś szkołę. Są też tacy, którzy w czasie swojego pobytu dają z siebie wszystko, a po zakończeniu nauki odnoszą sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jedną z takich osób jest nasza absolwentka z 2014 roku Angelika Sroczyńska.

Wykorzystałem swoją szansę na sukces Adam jest absolwentem Hufca Pracy w Bochni. Nadal pozostaje w stałym kontakcie z wychowawcami tej jednostki. Właśnie od nich dowiedział się o możliwości udziału w projekcie unijnym „Obudź Swój Potencjał”.

Kamilowi się udało… Wśród uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy jest wiele osób, o których można śmiało powiedzieć, że im się udało. Z całą pewnością historie te będą do siebie podobne i warto je opowiadać. Każdy z naszych wychowanków jest inny. Każdy spośród tych, którym się udało, zasługuje na uznanie. Kamil udowodnił, że nie wolno się poddawać, nie wolno rezygnować ze swoich marzeń i, że warto wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji.

„Cieszę się, że tutaj trafiłem…” Maciek, Stasiu, Natanael i Andrzej są uczestnikami Hufca Pracy z Lubska położonego w województwie lubuskim. Ostatnio dostali szansę wzięcia udziału w nauce zawodu kowala w wiosce „Ginących zawodów” w Roskoszy.

Internat pozwolił mi na nowo uwierzyć w siebie Słowa zawarte w tytule artykułu usłyszałam jako pedagog przy pożegnaniu z Olą. To chyba najlepsze, co można usłyszeć od młodego człowieka na starcie w nowy, dorosły świat.

Jak zostałam królową lumpexu w Niemczech Magda Osmolińska hufiec pracy w Szczecinie ukończyła 10 lat temu. Uczyła się w szkole zawodowej na stanowisku sprzedawcy. Jako absolwentka zawodówki rozpoczęła kursy marketingu i sprzedaży oraz zarządzania własną firmą.

Robię wiele rzeczy na raz. Wywiad z blogerką i uczestniczką hufca pracy Domena Wolf, a raczej Dominika Jarosz, to bardzo sympatyczna, młoda dziewczyna. Wśród rówieśników wyróżnia się niezwykłą jak na nastolatków pasją: uwielbia czytać książki. Ostatnio pisze też o nich na swoim blogu.

Kiedyś zbuduję dom To, czy osiągniesz sukces i będziesz spełniał swoje marzenia, determinują wyłącznie twój upór i ciężka praca. O tym przekonał się nasz bohater, który mimo trudnego startu nie poddał się i wałczył o siebie i swoją przyszłość.