Twoja kariera Twoja kariera

 • 12.12.2023

  Youtuberzy - wzory do naśladowania czy sprzedawcy w sieci?
  Kim są youtuberzy i dlaczego mają duży wpływ na nasze decyzje zakupowe? Czy warto ufać temu, co pokazują? Czy ich działalność można nazwać pracą? Przeczytajcie tekst, który wprowadzi was w youtobe’owe tajemnice.

 • 28.11.2023

  Sztuka pracy zdalnej. Jak efektywnie zarządzać czasem i obowiązkami?
  Do niedawna pracować w domu mogli tylko nieliczni. Dziś wiele osób korzysta z takiej formy wykonywania obowiązków. Na co warto zwrócić uwagę? Poznaj sposoby na efektywną pracę z domu.

 • 15.11.2023

  Sztuczna inteligencja. Jakie zawody będą popularne w erze automatyzacji?
  Sztuczna inteligencja SI (ang. AI – artificial inteligence) jest coraz szerzej wykorzystywana. Wymyśla i wykonuje za ludzi różne czynności czy zadania. Uczniowie zlecają jej pisanie wypracowań albo wykonywanie tłumaczeń. Nawet księża korzystają z tej nowoczesnej technologii – sztuczna inteligencja pisze im kazania. Sprawdź, jak SI wpłynie na rynek pracy.

 • 09.11.2023

  Zawody regulowane – sprawdź, czym się charakteryzują
  Co to znaczy „zawód regulowany”? Czym charakteryzują się tego typu zawody i co warto o nich wiedzieć? Sprawdź w naszym tekście.

 • 06.11.2023

  Portale, na których warto szukać pracy
  Szukanie pracy to długi i czasem frustrujący proces, który nie zawsze kończy się sukcesem. Jeśli chcesz znaleźć pierwszą pracę lub zmienić zawód, wyszukiwarki ofert pracy pomogą ci znaleźć ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.

 • 26.10.2023

  Rozmowa kwalifikacyjna – jak się do niej przygotować?
  Po wysłaniu CV otrzymujesz telefon, że jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną... I co dalej? Rozmowa jest bardzo ważnym etapem w drodze do zatrudnienia, dlatego należy się do niej prawidłowo przygotować. To właśnie od niej zależy, czy uda ci się podjąć wymarzoną pracę.

 • 18.10.2023

  Pracownik młodociany na rynku pracy. Trudności i wyzwania
  Kodeks pracy określa pracownika młodocianego jako osobę między 15 a 18 rokiem życia. Obecnie osoby niepełnoletnie są coraz chętniej zatrudniane przez pracodawców. Jakie trudności i wyzwania mogą się z tym wiązać? Sprawdź w naszym tekście.

 • 29.09.2023

  Planowanie swojego rozwoju zawodowego. Metoda małych kroków
  Chcesz zaplanować swój rozwój zawodowy? Nie od dziś wiadomo, że najtrudniej jest zacząć. Sprawdź, jak zrobić to metodą małych kroków.

 • 20.09.2023

  Gdzie po dotacje na firmę w 2023 roku?
  Myślisz o założeniu własnej firmy, ale brakuje ci części potrzebnej kwoty na start? Sprawdź w naszym tekście, jakie są możliwości otrzymania bezzwrotnych środków na prowadzenie działalności. Przy okazji przeczytasz kilka refleksji na temat prowadzenia własnej firmy.

 • 29.08.2023

  Kompetencje przyszłości – sprawdź, jakie warto rozwijać
  Rozwój nowych technologii i postęp cywilizacji powodują zmiany na rynku pracy oraz konieczność dostosowanie naszych umiejętności i kwalifikacji do nowych trendów. Pracodawcy stawiają coraz bardziej wygórowane oczekiwania co do kompetencji swoich pracowników i kandydatów do pracy. Jakie kompetencje okażą się tymi przyszłościowymi?

 • 09.08.2023

  Praca sezonowa – zobacz popularne branże
  Wakacje to czas relaksu i zbierania sił do działania w drugim półroczu. Jedni się opalają, nabierając wakacyjnego koloru, drudzy prężnie poszukują pracy sezonowej, aby dorobić do domowego budżetu oraz zdobyć cenne doświadczenie na przyszłość.

 • 11.07.2023

  Wakacje – czas na pierwsze doświadczenia zawodowe
  Lato w pełni. Część z was zapewne wyjeżdża, część chce nadrobić spotkania ze znajomymi, inni pragną po prostu się wyspać i „zresetować” umysł. Są też osoby, które po raz pierwszy chcą zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiły… Więc może czas na pierwsze doświadczenia zawodowe?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12