Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Co ci da OHP? Dużo!

Słyszysz „OHP”, myślisz „PRL!”? Jesteś w błędzie! To fakt, nasza organizacja ma bogatą przeszłość i tradycję, ale to, co mamy do zaoferowania jest jak najbardziej aktualne, pomocne i podane w nowoczesnej formie!

CoCiDaOHP_1160_OK.png

Jeśli nie do końca wiesz, czym się zajmujemy i w jaki sposób możesz skorzystać z naszej pomocy, ten tekst wyjaśni kilka spraw. Potraktuj go jak poradnik. Dowiesz się, dokąd możesz się udać z nurtującym cię problemem związanym z pierwszą pracą, skończeniem szkoły, szukaniem ofert pracy tymczasowej lub szkoleń.

Chcesz skończyć szkołę i zdobyć zawód?

Wiemy, że nie wszystkim zakuwanie przychodzi łatwo. Jeśli nie widzisz siebie w liceum czy na studiach, a wolałbyś zdobyć jakiś konkretny zawód, OHP jest dla Ciebie!

Zgłoś się do najbliższego Hufca Pracy, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP lub Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, który zapewni ci:

  • skończenie szkoły podstawowej i szkoły branżowej,
  • zdobycie praktycznego zawodu (np. mechanik, kucharz, krawiec, stolarz, dekarz, fryzjer) i kwalifikacji do jego wykonywania,
  • wsparcie doradcy zawodowego,
  • zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawczą oraz podstawową opiekę medyczną,
  • rozwijanie swoich zainteresowań i fajnie spędzony czas wolny.

Na polskim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych pracowników! My dajemy ci szansę zdobycia potrzebnych kwalifikacji i dobrej pracy w przyszłości. Dlatego nie wahaj się – zgłoś się do nas!
 

 

Chcesz znaleźć pracę tymczasową lub sezonową?

Zbliżają się wakacje i chciałbyś dorobić do kieszonkowego? A może jesteś studentem, który szuka dodatkowego źródła dochodu? Zgłoś się do Młodzieżowego Biura Pracy, które posiada odpowiednie oferty pracy dla ciebie, jeśli:

  • szukasz pracy stałej lub krótkoterminowej (np. na wakacje),
  • masz powyżej 15 lat i uczysz się lub studiujesz.

Młodzieżowe Biura Pracy OHP często organizują giełdy i targi pracy, na których łatwo o ciekawą ofertę pracy tymczasowej lub stałej. Zapytaj starszych znajomych lub rodziców, jak zarobili swoje pierwsze pieniądze? Na pewno część z nich zrobiła to dzięki OHP!

Aktualne oferty pracy z całej Polski znajdziesz też w naszej wyszukiwarce.
 Szukasz szkolenia lub kursu?

Jako OHP zajmujemy się także działalnością szkoleniową i  pomagamy zdobyć niezbędne do pracy umiejętności.

Potrzebujesz kursu spawacza lub chcesz nauczyć się obsługi maszyn CNC? A może musisz zdobyć uprawnienia elektryczne, nauczyć się podstaw handlowości lub obsługi kasy fiskalnej?

Jeśli masz 15-25 lat i szukasz szkolenia lub kursu, który ułatwi ci rozpoczęcie kariery zawodowej, zadzwoń na infolinię ECAM – numer 19524 – skontaktujemy cię z odpowiednią jednostką OHP.
 


Zastanawiasz się, co robić w życiu?

Zaczynasz panikować, kiedy myślisz o przyszłości? A może sądzisz, że jeszcze za wcześnie na plany zawodowe?

Nasi doradcy zawodowi w różnych jednostkach pomogą ci w znalezieniu właściwej drogi do fajnej i dobrze płatnej pracy.

Jaką skończyć szkołę? Do jakiego zawodu masz predyspozycje? Co trzeba umieć i gdzie się udać, żeby podnieść swoje kwalifikacje i być atrakcyjnym dla pracodawcy? Jak napisać dobre CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Te pytania (oraz wiele innych na temat twojej przyszłości zawodowej) możesz zadać, kontaktując się z:

  • Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży,
  • Młodzieżowym Centrum Kariery,
  • Mobilnym Centrum Informacji i Zawodowej.

Zadzwoń do nas!

Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane z rynkiem pracy - zadzwoń do nas! Zespół Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży ECAM czeka na twoje pytania pod numerem infolinii: 19524.* Fajne osoby z uśmiechem pomogą ci rozwiać wszelkie wątpliwości!
 Znajdziesz nas także na Facebooku, gdzie zamieszczamy ciekawe porady, piszemy o najnowszych trendach na rynku pracy oraz staramy się motywować naszych obserwatorów do nauki i podejmowania aktywności!

Polub nas! :)

Koniecznie znajrzyj też na nasz Instagram i obejrzyj filmy na naszym kanale na YouTube!

 

* koszt połączenia zgodny z taryfą operatora


Widok zawartości stron Widok zawartości stron