Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Darmowe aplikacje do samodzielnej nauki języków obcych

Znaleźliśmy kilka ciekawych aplikacji, dzięki którym możesz uczyć się języków bez wychodzenia z domu.

nauka_jezykow_1160.jpg

Sprawdź, które są najbardziej popularne.

 

Flashy

W tej aplikacji grając w gry, przyswajasz nowe zwroty i słówka. Dzięki niej możesz uczyć się języków obcych, tworząc tradycyjne fiszki lub korzystać z materiałów, które przygotowali specjaliści.

 

Doulingo

To podobno jedna z najlepszych aplikacji do nauki języków obcych. W łatwy sposób pomaga opanować reguły gramatyki, a krótkie lekcje dopasowują się do twojego stylu nauki. Duży plus za to, że jeśli nie uda ci się odpowiedzieć prawidłowo, dostajesz informację zwrotną i dodatkowo poprawną odpowiedź.

 

Fiszkoteka

Uczysz się, kiedy i gdzie chcesz. Świetna aplikacja, bo zamienia słowa w obrazki. Fiszki tworzysz samodzielnie i dzięki temu szybko zapamiętujesz.

 

O tym, jak skutecznie zabrać się za naukę języka obcego, przeczytasz w artykule "Sposoby na skuteczną naukę języków obcych".

 

Hellotalk

Daje ci świetną okazję, by porozmawiać z native speakerami z całego świata. Ale nie tylko. Możesz też wysyłać do nich SMSy. Nie ma chyba lepszej metody nauki języka niż kontakt z osobą, która komunikuje się z tobą w swoim rodzimym języku.

 

Memrise

Aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Podobnie jak Fiszkoteka polega na tworzeniu fiszek, czyli obrazków ułatwiających skojarzenie słówka lub zwrotu. W Memrise możesz dodawać znajomych i razem uczyć się języków. To fajny sposób na zmobilizowanie się!

 

SuperMemo

Najciekawsza funkcja SuperMemo to możliwość synchronizacji nauki pomiędzy różnymi  urządzeniami. Dzięki niej możesz np. zacząć uczyć się na komputerze, a kontynuować na smartfonie czy tablecie, bez konieczności przerabiania tych samych ćwiczeń jeszcze raz.

 

Quizlet

Minusem jest to, że nie wszystkie jej funkcje są dostępne za darmo, ale to i tak fajna aplikacja. Jest bardzo pomocna, jeśli zależy ci głównie na przyswajaniu słówek.

 

Aplikacje są bardzo pomocnym rozwiązaniem i masz je zawsze pod ręką. Do tego, że warto znać języki obce, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Mając zainstalowaną aplikację, nie masz już wymówki, że brak ci czasu na naukę. Powodzenia!

 

Autor: Joanna Bogucka

Źródła:

https://www.vogue.pl/a/najlepsze-aplikacje-do-nauki-jezykow

https://www.e-korepetycje.net/artykuly/10-najlepszych-aplikacji-do-nauki-jezykow-obcych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron