Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Wszyscy wokół Ciebie trąbią, że nauka języków obcych jest mega ważna, ale Ty wciąż nie wiesz, po co wkuwać te obce słówka? Przeczytaj, dlaczego naprawdę warto uczyć się języków obcych!

jezyki_obce_1160.jpg

Jeśli do tej pory nie pałałeś miłością do języka angielskiego, niemieckiego czy jakiegokolwiek innego, którego przyszło Ci się uczyć, postaramy się przekonać Cię, że warto się pomęczyć z wkuwaniem słówek i zapamiętywaniem reguł gramatycznych.

Podróże

Dzisiejszy świat to globalna wioska, już nie tylko ze względu na ogólnoświatową sieć internetową, dzięki której możemy się porozumiewać z ludźmi z całego świata. Nowoczesne i szybkie środki transportu, wolność w podróżowaniu po Europie i większości świata (oczywiście przy uzyskaniu odpowiednich wiz) sprawia, że możemy pojechać gdziekolwiek chcemy.

A do tego, by porozumieć się w innym kraju, konieczny jest obcy język! Najlepiej oczywiście angielski, bo to on stał się językiem, w którym najłatwiej dogadać się w większości krajów. Dlatego – jeśli marzą ci się zagraniczne podróże – bez języka obcego ani rusz!

Praca

Języki obce potrzebne są w pracy. Nie w każdej, ale naprawdę w wielu! Firmy podejmują współpracę z zagranicznymi partnerami, z którymi pracownicy muszą się komunikować. Jeśli zechcesz wyjechać do pracy za granicę, znajomość języka obcego będzie koniecznością!

Dlatego, jeżeli zależy Ci na dobrej pracy w przyszłości – nie ryzykuj, że obejdziesz się bez znajomości języka. Ucz się go, żeby przy ubieganiu się o pracę marzeń nie okazało się, że nie dostaniesz jej właśnie z powodu jego nieznajomości!

Nowe znajomości

Co jeszcze jest fajnego w nauce języków obcych? Dzięki niej możesz zawierać nowe znajomości z osobami z całego świata. Osobiście – w czasie wycieczek lub prze z internet – na portalach społecznościowych. Zdobywasz nowe przyjaźnie i wiedzę o świecie, ćwiczysz język i czujesz się obywatelem świata!

Zainteresowania

Dzięki znajomości angielskiego będziesz rozumiał teksy zagranicznych piosenek, a także będziesz mógł oglądać ulubione filmy i seriale w oryginalnej wersji. Pomyśl, jaka to satysfakcja, kiedy nagle zaczynasz rozumieć wszystko, o czym mówią bohaterowie – bez pomocy lektora lub napisów!

Jeśli trafił do Ciebie chociaż jeden argument – już dziś zacznij przykładać się do nauki języka obcego. Warto!

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron