Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dress code a lato w pracy

Nasz biurowy „mundurek" powinien odnaleźć się w wakacyjnych trendach. Strój to przecież wizytówka nie tylko nas, ale i firmy którą reprezentujemy.

Dresscode_Lato_1160.jpg

Zasady dress codu wprowadzono między innymi po to, by nie odciągać uwagi od tego, co mamy komuś do przekazania. Formalny strój do pracy to również sposób wyrażania szacunku wobec zwierzchników i osób, z którymi mamy tam styczność.

Ratunku! Nie mam się w co ubrać…

Zaczynasz dopiero pracę? Nie wiesz w co wypada się do niej ubrać, a w co nie? Obserwuj w pracy jak inni się ubierają, a jeśli to Ci nie pomoże, spokojnie możesz zapytać „wujka Google" o ciekawe, klasyczne stroje do pracy.

Jeśli jesteś kobietą, śledź trendy dobrze ubranych celebrytek. Mężczyźni mogą wzorować się gustami polskich aktorów czy piłkarzy. W prasie i internecie łatwo znaleźć komentarze stylistów czy szafiarek odnośnie ubioru znanych osób i najnowszych trendów. Korzystaj z takich „ściąg", a po pewnym czasie będziesz wiedzieć, czy twój strój do pracy jest dobrze skomponowany.

Pamiętaj jednak, że chociaż miło jest nastawiać się optymistycznie, zakładając na siebie kolorowe wdzianka, to jeśli w twojej pracy obowiązuje etyka stroju – krzykliwe kolory musisz zostawić na weekend. Pomyślisz sobie: „Ach! Przecież wciekły róż idealnie podkreśli moją opaleniznę…” albo, że wykrojony t-sihrt pokaże koleżankom z pracy twoje pięknie wytatuowane muskuły...

Ale nic z tego! Elegancja musi brać górę nawet w najbardziej upalne lato. Młoda kobieto, młody mężczyzno, u progu kariery niekoniecznie obowiązują was czarne, ciężkie garnitury czy garsonki, w których będą z was wychodzić ósme poty. Czerń lepiej zostawić na wieczór.

Kobieta powinna zakładać bluzki o stonowanej palecie barw lub w delikatny wzorek. To nie czasy naszych babć, mamy naprawdę spore możliwości. Postaw na biel i pastele. Dzięki bieli zawsze będziesz wyglądać elegancko. To bezpieczny kolor, podobnie jak pastelowa tonacja. Klasyczne nie znaczy nudne, jeśli masz ciut wyobraźni i lubisz łączyć style. Baw się we własnego stylistę, który ma wyczucie smaku.

Rozwiązania dla mężczyzn. W skwarne lato przejdź na lekkie tkaniny, które będą cię chłodzić i przepuszczać powietrze. Naturalne materiały, takie jak len i bawełna, pomogą przetrwać najgorętszy okres w pracy – idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą wyglądać elegancko i lekko. Baw się też kolorami. Od błękitu po granat, od lekkiej szarości po głęboki grafit itp. Nie wychodź poza kanony dress codu, ale niech twój strój wyraża młody, kreatywny, silny charakter. Bądź pewny siebie i wyglądaj profesjonalnie.

Wszystko co robisz, rób z klasą! Chłodzenie się poprzez spódniczki mini, dekolty i odsłonięte bicepsy nie wchodzi w grę. Każdy chętnie zrzuciłby z siebie w lecie tyle, ile się da. Ale czy chcesz wyglądać jak turysta zza biurka? Japonki, klapki i okulary przeciwsłoneczne dobre są na plażę. Twój wizerunek w pracy ma być profesjonalny.

Mając do wyboru tak ogromny wachlarz możliwości, przy odrobinie wyobraźni, z zachowaniem dobrego gustu, jesteście w stanie wyglądać naprawdę pięknie, świeżo i profesjonalnie.

Autor: Agnieszka Podeszwa, doradca zawodowy MCK Ujsoły.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron