Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Fizjoterapeuta – zawód z pasją

Fizjoterapeuta to zawód, który można wykonywać z pasją, pomagać innym i czerpać satysfakcję z wykonywanej przez siebie pracy.

fizjoterapeuta-zawod-z-pasja_1160.jpg

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta to osoba, która poprzez ćwiczenia i rehabilitację pacjenta eliminuje jego stan chorobowy i przywraca go do zdrowia. Aby wykonywać ten zawód niezbędne jest ukończenie studiów I lub II stopnia na kierunku fizjoterapia na uczelniach medycznych. Jednak ukończenie studiów to nie wszystko. Aby stać się dobrym specjalistą w tej dziedzinie należy również ukończyć kursy, które podniosą kwalifikacje, a tym samym rozszerzą zakres pracy z pacjentem.

 

Gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Fizjoterapeuta może pracować w publicznych i prywatnych szpitalach, przychodniach, ośrodkach zdrowia, ośrodkach rehabilitacyjnych czy gabinetach spa. Pracę tą można wykonywać również w prywatnych gabinetach, jak i poprzez pracę mobilną w domach pacjentów.

 

Kilka słów od fizjoterapeuty…

Michał jest fizjoterapeutą z 9-letnim stażem pracy. Jest zatrudniony w jednej z krakowskich prywatnych klinik zajmujących się rehabilitacją dzieci i osób dorosłych. Poproszony o wypowiedź na temat swojej pracy, mówi: „Praca, którą wykonuję sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję. Jest miarodajna i widać jej efekty. Osoba wykonująca ten zawód musi być oddana swojej pracy, musi wykonywać ją z pełnym zaangażowaniem, bo tylko wtedy pomoc drugiemu człowiekowi ma sens.”

 

Czy z fizjoterapii „da się wyżyć”?

Dochody fizjoterapeuty uzależnione są od:

  • miejsca wykonywania pracy,
  • wykształcenia,
  • doświadczenia.

Jest to praca, którą można wykonywać na własny rachunek.

 

Autor: Wioletta Koper – doradca zawodowy Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Skawinie

Źródła:

http://www.studia.net/zawody/7454-fizjoterapeuta

http://regeneracja.poradnikzdrowie.pl/rehabilitacja/kim-jest-fizjoterapeuta_43438.html

http://kobietapisze.pl/fizjoterapeuta-zawod-z-przyszloscia/2015/06/30/


Widok zawartości stron Widok zawartości stron