Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Historia Kamila Belinga – absolwenta OHP

2023-05-18

Co roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie opuszcza kilkunastu absolwentów. Wielu z nich daje się poznać jako osoby mające określone plany na przyszłość, które próbują wdrożyć w swoje życie.

Taki jest Kamil Beling, jeden z naszych najbardziej aktywnych absolwentów, którego pobyt w tczewskim Ośrodku zaowocował wieloma sukcesami.

 

Początki

Po przystąpieniu do OHP Kamil, dał się poznać jako nastolatek spokojny, ostrożny, a nawet powściągliwy. Plan pracy wychowawczej ukierunkowany był na doradzaniu, modelowaniu postaw, wskazywaniu wzorców, stawianiu zadań i wykorzystywaniu pozytywnych zasobów Kamila i jego środowiska rodzinnego, co stopniowo pozwoliło mu uwierzyć w siebie i realizować swoje marzenia. Kamil zaangażował się w wiele inicjatyw i przedsięwzięć realizowanych w jednostce, głównie w konkursy związane z tematyką informatyczną.

 

Sukcesy

Dużym wyróżnieniem i uznaniem własnej pracy, przy wsparciu kadry wychowawczej było dwukrotne zdobycie przez Kamila I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Młodzieży OHP. Pasją Kamila jest informatyka, której poświęca swój wolny czas i z nią wiąże swoją przyszłość zawodową. Absolwent OSiW w Tczewie, aby osiągnąć swój cel, z sukcesem ukończył kurs programowania w języku Java, a obecnie pogłębia swoją wiedzę i pasję do informatyki i programowania w jednym z gdańskich liceów informatycznych.

 

Plany na przyszłość

Kamil Beling ma konkretne plany na przyszłość, które wiąże zarówno z rozwojem osobistym, jak i zawodowym. Jest zadowolony z pobytu w naszej placówce, gdzie otrzymał pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych, wsparcie edukacyjne, motywację do nowych wyzwań i co najważniejsze możliwość dalszego rozwoju i uczenia się przez całe życie.

 

W obecnej firmie, w której Kamil pracuje, docenia się jego zaangażowanie i starania do bycia dobrym i uczciwym pracownikiem. Zaufanie przełożonych umożliwia mu rozwijanie pasji, budowanie poczucia wartości, jak i pewności siebie we wkraczaniu w świat, który jeszcze kilka lat temu wydawał się nieosiągalny i mało realny.

 

Dzień po dniu, idąc za przykładem Kamila, któremu udało się osiągnąć to, co zaplanował i wspiąć się na wyżyny swoich marzeń, życzymy tego wszystkiego każdemu obecnemu i przyszłemu absolwentowi Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie.

 

Autor: Barbara Pelewska – referent ds. kancelaryjnych w OSiW Tczew

Zdjęcia: Katarzyna Kiełpińska – wychowawca w OSiW Tczew

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron