Wydawca treści Wydawca treści

Kamil – najmłodszy sołtys w Polsce

Osobą, którą pragnę przedstawić, jest Kamil – młody człowiek pokazujący, że warto działać i codziennie przekraczać swoje możliwości.

Warto wierzyć w swoje możliwości! Historia Sywlii

Jestem doradcą zawodowym w Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Ponad rok temu poznałam Sylwię.

Czy rodzina wpłynęła na wybór mojej ścieżki kształcenia?

Niedaleko pada jabłko od jabłoni… To prawda czy fałsz? Stare polskie przysłowie często ma zabarwienie negatywne. W przypadku młodzieży realizującej obowiązek nauki w oddziałach przysposabiających...

Niewidoczna depresja nastoletnich pracowników

Szymon, 18-letni młodociany pracownik, uczeń II klasy szkoły branżowej i uczestnik OHP, od roku walczący z depresją. W ramach terapii podzielił się swoją historią.

Daj sobie szansę – wywiad z kierownikiem OSIW w Chraplewie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Chraplewie od wielu lat pomaga młodzieży nieradzącej sobie z nauką lub sprawiającą problemy wychowawcze.

Wszystko jest możliwe – historia Tomka z OHP

Przedstawiam Wam Tomasza Wawrzynka, absolwenta Hufca Pracy 6-24 w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego historia jest przykładem na to, że można realizować swoje marzenia dzięki wykorzystywaniu nadarzających...

Moja droga do kariery zawodowej

Moim rozmówcą był Michał Sienkiewicz. Spotkaliśmy się w salonie fryzjerskim, gdzie uczy się praktycznej nauki zawodu. Gdy weszłam do zakładu, właśnie strzygł klienta.

Uczestnictwo w OHP drogą do samorealizacji

No future – bez przyszłości, to wszystko, co czuł Karol przed rozpoczęciem nauki w OSIW OHP Tczew. Strach i łzy w oczach mamy, gdy patrzyła na los syna. Obraz ten zachował na dnie serca do dziś.

Elektryk – zawód tylko dla mężczyzny?

Przyjęło się, że zawód elektryka jest zawodem przeznaczonym typowo dla mężczyzn. Mówiąc potocznie, zabawa z prądem nie jest domeną kobiet, stworzeń z natury strachliwych i delikatnych – taki panuje...

Moja kariera po OHP

„Mój sukces zawdzięczam ciężkiej pracy i determinacji, której nauczyli mnie wychowawcy Hufca Pracy w Ostródzie.” Zapraszamy na wywiad z Sandrą!

Równa na rynku pracy. Historia Asi

Była jedną z kandydatek do projektu, która od samego początku wierzyła, że udział w nim odmieni jej życie i da szansę na znalezienie pracy, w której się zrealizuje.

AfterGraduation – innowacyjna metoda poszukiwania pracy

Gdzie znaleźć pracodawców, którzy przychylnym okiem spojrzą na absolwenta, nie posiadającego jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, ale za to chęć i zapał do pracy oraz nabyte w toku kształcenia...

Samochody to moja pasja – wywiad z Adrianem

Zapraszamy na rozmowę z chłopakiem z pasją, dążącym do celu i realizującym swoje marzenia.

Natalia – dziewczyna, którą polubiły wiersze

Natalia uczestniczy w konkursach recytatorskich i posiada swój własny dorobek literacki. Na świat spogląda przez pryzmat poezji.

Tradycje regionalne nie muszą być nudne!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym Paweł Kaczmarzyk opowiada o swoim zamiłowaniu do tradycji regionalnych: plecionkarstwa oraz śpiewu.

Morsowanie to hart ciała i ducha – wywiad z Dominiką

Dominika Marczak, uczestniczka 12-35 Hufca Pracy w Sosnowcu, uwielbia wszelkie rodzaje aktywności sportowej. Żadna dyscyplina nie jest jej obca, nawet tak ekstremalna jak morsowanie.

Jak zostałem ochotnikiem w Straży Pożarnej?

Szesnastoletni Kacper Treder jest uczniem 8 klasy szkoły podstawowej. W OSiW OHP w Człuchowie przyucza się do zawodu murarz-tynkarz. Wolny czas lubi spędzać, grając w tenisa stołowego, ćwicząc na...

W OHP spełniają się marzenia

Klaudia Szewczyk, uczestniczka z Hufca pracy w Żywcu, jest osobą niezwykle wrażliwą i chętną do pomocy. Jej przykład pokazuje, że dobra karma wraca.

Będę robił wszystko, by moje marzenia się spełniły – wywiad z Mateuszem

Chciałabym Wam przedstawić Mateusza Chmielarczyka, uczestnika klasy drugiej branżowej szkoły I stopnia w Człuchowie. Jest on niezwykle interesującą osobą i przykładem, że nigdy nie należy...

Nie chcesz się uczyć? Bądź jak Kamil - zdobądź zawód

Czy pomimo braku chęci do nauki, można zdobyć zawód i dobrą pracę? Tak, jeśli ma się odpowiednią motywację. Kamil Wichnera, absolwent Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Dąbrowie Górniczej, miał...

Widok zawartości stron Widok zawartości stron