Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak cię widzą, tak cię rekrutują!

Szukasz wymarzonej pracy, ale bez sukcesu? Każdego dnia uparcie aplikujesz na setki ogłoszeń, ale mimo to praca pozostaje poza twoim zasięgiem? Masz dość ciągłych obietnic typu ,,oddzwonimy”? Jeśli tak, to zapomnij o ofertach pracy zamieszczanych w gazetach, czy Urzędach Pracy – to już prehistoria! Daj się znaleźć pracodawcy w Internecie!

jak cie widza_linkedin.jpg

Jednym z najchętniej wykorzystywanych narzędzi rekrutacyjnych są aktualnie serwisy biznesowo-społecznościowe, wśród których największą rolę odgrywają GoldenLine i LinkedIn. Są to ogólnodostępne portale zrzeszające dwie grupy odbiorców. Grupę pierwszą tworzą osoby zainteresowane podjęciem nowych wyzwań zawodowych, zaś drugą rekruterzy, zaciekle tropiący kandydatów posiadających kompetencje adekwatne do zakresu obowiązków na danym stanowisku.

Osoby poszukujące pracy za pomocą serwisów biznesowo-społecznościowych, tworzą wirtualne profile zawodowe, zawierające informacje na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Tym sposobem osoby poszukujące pracowników, po zapoznaniu się z profilami zawodowymi osób zarejestrowanych na portalach, mogą wysyłać im propozycję współpracy i zachęcać do uczestnictwa w projektach rekrutacyjnych, które prowadzą. Zakładając profil to ty otrzymujesz propozycje pracy. Zatem jeśli z jakiegoś powodu jeszcze tego nie zrobiłeś, nie trać czasu!

Od czego zacząć?        

Aby utworzyć profil zawodowy w pierwszej kolejności zarejestruj się na stronie www.goldenline.pl oraz www.linkedin.com. Podczas rejestracji podaj imię, nazwisko, adres mailowy oraz utwórz hasło dostępu do twojego konta. Po zaakceptowaniu regulaminu, otrzymasz całkowity i bezpłatny dostęp do serwisu. Następnie szczegółowo uzupełnij profil zawodowy zawierający informacje na temat Twojego doświadczenia zawodowego, edukacji, posiadanych umiejętności, znajomości języków obcych oraz ukończonych szkoleń i kursów. W ten sposób dasz się poznać pracodawcy.

Zapamiętaj!

Profil zawodowy w biznesowych serwisach społecznościowych jest twoją wizytówką – sumiennie i precyzyjnie uzupełniony jest atrakcyjny dla oka, co znacznie zwiększa szanse na otrzymywanie propozycji pracy zgodnej z twoimi zainteresowaniami i kompetencjami. Im więcej informacji przedstawisz na swój temat, tym rekruter trafniej określi, jakiemu profilowi kandydata do pracy odpowiadasz.

Jak prowadzić profil, aby otrzymywać oferty pracy?

To nieco zmienione przysłowie – jak cię widzą, tak cię rekrutują – niech pozostanie w twojej pamięci na długo. Od tego, w jaki sposób przedstawisz swój profil zawodowy zależeć będzie, czy otrzymasz propozycję współpracy. Koniecznie postaraj się o referencje od wcześniejszych i obecnych pracodawców, współpracowników, kolegów ze szkoły, czy znajomych. To znacząco uwierzytelni twój profil w oczach rekrutera.

Powodzenia!

Autor: Agnieszka Szulc, pośrednik pracy-stażysta, Młodzieżowe Biuro Pracy w Kielcach

Źródło:

http://kariera.goldenline.pl/5-sposobow-jak-znalezc-prace-dzieki-goldenline/ (dostęp 07.01.2016)

http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-poszukujacego-pracy/portale-spolecznosciowe-ulatwia-zdobycie-pracy (dostęp 07.01.2016)

http://hrstandard.pl/2013/12/13/czy-portale-spolecznosciowe-usmierca-cv/ (dostęp 07.01.2016)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron