Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak pozytywnie rozpocząć nowy rok szkolny?

2018-08-31

Wakacje minęły szybko, bo tak to zwykle bywa, że wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nie załamuj się jednak! Rok szkolny warto rozpocząć pozytywnie. Sprawdź nasze wskazówki, jak to zrobić.

Przede wszystkim nie załamuj się! Nie biadol „Chyba umrę, kiedy znowu wrócę do szkoły!”, bo szkoła jeszcze nikogo nie uśmierciła – przynajmniej w tym sensie ;) Lepiej podejdź do tego pozytywnie. Jak? Sprawdź niżej!

Nic na siłę. Pamiętaj: nie musisz być orłem ze wszystkich przedmiotów.

Jeśli nauka czegoś sprawia ci trudność lub uważasz, że nie przyda ci się w życiu: odpuść trochę. Ucz się tego tak, by z grubsza mieć pojęcie, o co chodzi i zaliczyć przedmiot na pozytywną ocenę. Skup się lepiej na przedmiotach, na których ci zależy, z którymi chcesz związać swoją przyszłość edukacyjną czy zawodową. Świadectwo z czerwonym paskiem nie gwarantuje sukcesu w życiu, ale już szczere zainteresowanie jakąś dziedziną zdecydowanie przybliża cię do niego.

Postaw na systematyczność.

Odrabianie prac domowych zaraz po powrocie ze szkoły oraz bieżące powtarzanie materiału sprawią, że lżej ci będzie nie tylko następnego dnia w czasie odpytywania na początku lekcji, ale także w czasie sprawdzianu, który prędzej czy później będzie miał miejsce. Wiadomo, że i tak będzie trzeba się do niego uczyć, ale po systematycznej nauce będzie to już tylko formalność i podsumowanie wiedzy.

Pamiętaj, że szkoła to nie tylko nauka.

Ważne są przecież spotkania ze znajomymi. Kiedy łapiesz doła z powodu końca wakacji, inni pewnie też nie są najszczęśliwsi z tego samego powodu. Ale przecież razem dacie radę! Letnie wspomnienia i wspólne wygłupy na pewno pomogą przetrwać ten początkowy moment. Potem będzie już górki!

No właśnie: z górki!

Minie wrzesień, październik, zaraz zacznie się zima i skończy pierwszy semestr. Kolejne wakacje już całkiem niedługo! ;) Potraktuj kolejne miesiące szkoły jako czas, w którym zdobywasz cenną wiedzę i nowe doświadczenia, wtedy miną szybko i przyjemnie.

Pozytywne rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie jest takie trudne – wystarczy odrobina dobrej woli i przyjaciele wokół!

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron