Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jesteś dziewczyną? Masz lepiej!

Wszyscy wokół trąbią, że kobiety mają gorzej – i w domu i w pracy traktowane są inaczej niż mężczyźni. No właśnie: inaczej – nie zawsze znaczy gorzej. Dziewczyny, my chcemy was przekonać , że macie lepiej! A na pewno możecie mieć lepiej na rynku pracy – jeśli same zechcecie!

Dlaczego? Bo to, że jesteście kobietami, daje wam pewną przewagę. Jaką?

Dziewczyna wygląda lepiej

Feministki głoszą, że wizerunek kobiet promowany w mediach jest stereotypowy i krzywdzący. Ale przecież nikt nie każe ci wyglądać jak Barbie, nie musisz też mieć wymiarów modelki. Jesteś kobietą, więc możesz być dziewczęca. Nie musisz się za bardzo starać, żeby na rozmowie kwalifikacyjnej wyglądać lepiej niż niejeden kandydat płci męskiej. Prosta sukienka, delikatny makijaż, uśmiech i kobiecy wdzięk może sprawić, że na starcie dostaniesz plus 5 punktów tylko dlatego, że wyglądasz fajnie i naturalnie. Dlaczego z tego nie skorzystać?

Dziewczyny lubią pogadać

Kobieca skłonność do gadatliwości to na rynku pracy często duża zaleta. Dzięki temu kobiety naturalniej nawiązują kontakty i łatwiej im się porozumieć w pracy. W kontakcie z klientami to kobiety najlepiej sobie radzą. Gadatliwość może pomóc także w załatwieniu kłopotliwej sytuacji, zwłaszcza, kiedy zaangażujesz jeszcze kobiecą empatię i życiowe podejście do sprawy. Korzystaj więc ze swojej kontaktowości i uczyń z niej zaletę!

Dziewczyny lubią wybór

Być może od najmłodszych lat rodzice uczą cię, że dziewczynki powinny być grzeczne i zajmować się kobiecymi sprawami, takimi jak gotowanie i sprzątanie. Nie wierz im! Masz wybór. Nie musisz wyobrażać sobie przyszłości jako domu pełnego dzieci, prania i sprzątania – chyba, że chcesz. To twój wybór! Tak samo, jak możesz wybierać spośród setek przeróżnych zawodów, od tych typowo kobiecych, po te całkiem męskie. Fryzjerka, nauczycielka, dziennikarka? A może mechanik, kierowca, pracownik IT lub spawacz? W dzisiejszych czasach nic cię nie ogranicza, wystarczy tylko chcieć i dążyć do wymarzonego celu!

Kobieca praktyczność cię nie zawiedzie

Życie niejednokrotnie udowadnia, że kobiety są bardziej praktyczne, dokładne i sumienne. Być może częściowo to właśnie przez stereotypowe wychowanie mamy dryg do prac ręcznych. Od pokoleń przecież uczymy się gotować czy szyć, mamy to jakby we krwi. Skorzystaj z tego! Niech to będzie talent do zawodów, wymagających tzw. fachu w ręku.

Jeśli lubisz tworzyć coś własnymi rękami, bez względu na to, czy będzie to szycie, gotowanie, strzyżenie włosów, robienie zdjęć czy mebli, zastanów się, czy nie uczynić z tego zawodowej pasji i nie zacząć na tym dobrze zarabiać?

Czujecie się choć trochę przekonane, że macie lepiej? :)

Autor: Joanna Buharewicz

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron