Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Na kłopoty doradca zawodowy

Chciałbyś znaleźć pracę, ale nie wiesz w jaki sposób to zrobić? A może wyszukujesz oferty, lecz przeraża cię perspektywa napisania dokumentów aplikacyjnych? Te i inne problemy pomoże rozwiązać doradca zawodowy.

Na-klopoty-doradca-zawodowy_1160.jpg

Strach ma wielkie oczy

Spotkanie z doradcą zawodowym może być dla ciebie lekko stresujące, ale nie ma czego się obawiać. Pamiętaj, że każdy doradca jest po to, by pomagać osobom takim jak ty.

Brak pomysłu na własną karierę

Nie martw się. Osoby, które nie mają planu na ścieżkę edukacyjno – zawodową, nie należą wcale do mniejszości. Doradca zawodowy pomaga w opracowaniu planu działań, o który warto zadbać, aby w przyszłości mieć jak najbardziej satysfakcjonujące życie zawodowe. Jeśli masz taki plan, wtedy też warto skorzystać z porady u doświadczonego doradcy zawodowego. Kto wie, może twoją wizję przyszłości zawodowej da się jeszcze ulepszyć?

Gdzie znajdę doradców zawodowych ?

Znajdziesz ich w jednostkach OHP: w Młodzieżowych Centrach Kariery oraz w Mobilnych Centrach Informacji Zawodowej. Doradcy zawodowi są też dostępni w: Urzędach Pracy, Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych, Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Wszystkie porady są w pełni bezpłatne.

 

Autor: Jakub Zaczkiewicz, doradca zawodowy - Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach

Źródło: Opracowanie własne

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron