Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Operator maszyn CNC – zawód przyszłości

2019-04-08

Jaki zawód zagwarantuje mi pracę? Gdzie będę mógł się rozwijać zawodowo? Przed takimi pytaniami stoi wiele młodych osób podczas wyboru dalszego kierunku kształcenia. Jednym z zawodów gwarantujących ci pewną pracę oraz systematyczny rozwój zawodowy, jest operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Operator obrabiarek CNC to osoba, którą cechuje cierpliwość, dokładność oraz skrupulatność. Powinien to być pracownik nastawiony na ciągły rozwój zawodowy, a także poznawanie nowych technologii. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje precyzyjnie podczas obsługi maszyn. Zachętą do pracy w tym zawodzie jest nie tylko wynagrodzenie, ale także ciągłe doskonalenie własnych umiejętności.

Stopniowa droga do sukcesu w przyszłości

Zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy na stanowisku operatora maszyn CNC nie wymaga długiej drogi kształcenia. Niezbędne jest ukończenie specjalistycznego szkolenia i pozytywne zdanie egzaminu. Ułatwieniem w zdobyciu tych kwalifikacji jest to, że znaczna część szkoleń na rynku jest darmowa, także w Ochotniczych Hufcach Pracy.

Brak doświadczenia zawodowego (tak niezbędnego w tej pracy) można rozwiązać poprzez udział w stażach zawodowych. Firmy zatrudniające operatorów CNC chętnie przyjmują stażystów i przyuczają do pracy. Oferują także płatne praktyki zawodowe, dzięki którym można poznać specyfikę zawodu, a także nabyć umiejętności zawodowe.

Zawód operatora maszyn CNC wymaga ciągłego doskonalenia. Poznanie nowych maszyn
i znajomość rysunku technicznego to tylko jedne z elementów składowych rozwoju zawodowego na tym stanowisku. Dlatego też firmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, często finansują im specjalistyczne szkolenia i studia poszerzające ich wiedzę.   

Bezpieczna i stabilna przyszłość?

Stałe zapotrzebowanie na elementy wytwarzane przez operatorów CNC, zwłaszcza
w przemyśle lotniczym, gwarantuje stabilność zatrudnienia oraz ciągły rozwój zawodowy dla osób pracujących w tym zawodzie. Dzisiejszy rynek pracy jest rynkiem specjalistów,
a operator maszyn CNC jest właśnie takim zawodem.

Pracując w tym zawodzie, osiąga się nie tylko wysokie wynagrodzenie (średnio około 4000 zł brutto*), stabilność pracy oraz doskonalenie zawodowe. Operator CNC to praca z nowymi technologiami, nowinkami, dzięki którym pogłębiamy naszą wiedzę i stajemy się pracownikami przyszłości.

Autor: Bartosz Stec, pośrednik pracy w PPP w Strzyżowie.

 

*https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-operator-cnc


Widok zawartości stron Widok zawartości stron