Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pasja, która przerodziła się w zawód - historia Karola Mulika

2024-02-28

Każdego roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie opuszcza kilkunastu absolwentów. Większość z nich daje się poznać jako osoby, które mają sprecyzowane plany na przyszłość. Karol Mulik to jeden z naszych najaktywniejszych wychowanków, którego pobyt w tczewskim Ośrodku zaowocował wieloma sukcesami.

Początki

Po wstąpieniu do OHP Karol był cichy, ostrożny, a nawet powściągliwym nastolatkiem. Plan pracy wychowawczej z Karolem polegał na doradztwie, kształtowaniu postaw, pokazywaniu wzorców, stawianiu zadań oraz wykorzystywaniu pozytywnych zasobów i angażowaniu jego środowiska rodzinnego, co pozwoliło mu z czasem uwierzyć w siebie i zrealizować swoje marzenia. Karol brał udział w wielu inicjatywach i projektach realizowanych w jednostce, głównie w  konkursach gastronomicznych.

 

Sukcesy

Wielkim wyróżnieniem i uznaniem pracy Karola przy wsparciu kadry pedagogicznej, było zdobycie tytułu Absolwenta Roku w kategorii Szkoła Podstawowa, III miejsce w konkursie Absolwent Roku Szkoły Branżowej. Karol przez trzy lata pełnił funkcje ogólnopolskiego przewodniczącego Kapituły Samorządności Młodzieży OHP oraz wielokrotnie był laureatem konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych. Pasją Karola jest gastronomia, dla której poświęca mnóstwo czasu i z nią wiąże swoją przyszłość zawodową. Absolwent Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie z  powodzeniem ukończył kurs baristy, a obecnie pogłębia swoją wiedzę i dąży do bycia jak najlepszym w swoim fachu.

 

Przyszłe plany

Karol Mulik ma konkretne plany na przyszłość, które łączy z rozwojem osobistym i zawodowym. Jest zadowolony z pobytu w naszej placówce, gdzie otrzymał pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych, wsparcie edukacyjne, motywację do nowych wyzwań, możliwość dalszego rozwoju i uczenia się przez całe życie.

W obecnej firmie, w której pracuje Karol, doceniane jest jego zaangażowanie i dążenie do bycia dobrym i uczciwym pracownikiem. Dzięki zaufaniu przełożonych może rozwijać swoją pasję, budować wartość i pewność siebie wkraczając w świat, który jeszcze kilka lat temu wydawał się nieosiągalny i nierealny.

Każdego dnia, idąc za przykładem Karola, któremu udało się osiągnąć to, co zaplanował i wznieść się na wyżyny swoich marzeń, życzymy wszystkiego najlepszego każdemu obecnemu i przyszłemu absolwentowi Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie.

 

Autor tekstu: Wojciech Różanowski – wychowawca w OSiW Tczew

Autor zdjęć: Pracownicy OSiW Tczew

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron