Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Petsitter - opiekun zwierząt

Kochasz zwierzęta? To super. Zawód petsittera z pewnością przypadnie ci do gustu. Miłość do zwierząt może stać się dobrym sposobem na pracę dodatkową.

petsitter-opiekun-zwierzat_1160.jpg

Kim jest petsiter?

Petsitter to po prostu opiekun zwierząt - psów, kotów, papug oraz innych zwierząt  w zależności od potrzeb ich właścicieli. Opieka nad zwierzęciem może odbywać się raz lub kilka razy dziennie, ale może także trwać kilka dni a nawet dłużej. Najczęściej właścicielom zwierząt zależy na sprawowaniu opieki u nich w domu. Jeżeli posiadasz odpowiednie warunki we własnym domu możesz zabrać zwierzaka do siebie. Okres urlopu, coraz dłuższy czas pracy, częste wyjazdy służbowe, choroba sprawiają, że usługi związane z opieką nad pupilem stają się coraz bardziej potrzebne i popularne.

 

Czym zajmuje się petsitter?

Głównymi obowiązkami petsittera jest oczywiście zajmowanie się zwierzęciem. Jego zadania to m.in. wyprowadzanie na spacer, podawanie posiłków, pielęgnacja, zabawa, a nawet podawanie leków, jeżeli sytuacja tego wymaga.

 

Kto może zostać petsitterem?

Praca petsittera nie należy do najłatwiejszych. Dlatego nie wystarczy to, że lubisz zwierzęta. Dobrze, jeśli posiadasz choćby podstawową wiedzę na temat potrzeb i pielęgnacji czworonogów. Twoim atutem będzie także posiadanie doświadczenia w opiece nad zwierzętami. Plusem jest posiadanie referencji od osób , u których już kiedyś opiekowałeś się zwierzętami. Możesz także wziąć udział w kursie na petsittera, który trwa 3 miesiące. W trakcie szkolenia dowiesz się m.in. jak postępować ze zwierzętami (również w nagłych przypadkach), jak pielęgnować, podawać leki.

 

Dodatkowe predyspozycje

Oprócz wiedzy powinieneś posiadać cechy, które sprawią, że będziesz miał dobry kontakt ze zwierzęciem. Cierpliwość, spokój, opanowanie z pewnością ułatwią ci to ułatwią. Znajomość psiego języka, rozumienie jego zachowań może pomóc zaskarbić sobie miłość zwierzęcia.

 

Ile możesz zarobić?

Zarobki zazwyczaj ustalane są indywidualnie pomiędzy właścicielem zwierzęcia a opiekunem. Są one uzależnione od wielu czynników m.in. od ilości zadań i obowiązków, czasu ich trwania, a także tego czy opieka odbywa się w naszym, czy właściciela domu. O wiele łatwiej będzie ci znaleźć pracę jako petsitter w dużym mieście, gdzie dłuższy czas pracy oraz częste wyjazdy służbowe zmuszają właścicieli czworonogów do poszukiwania opieki nad zwierzętami. Są także pewne okresy w ciągu roku, w których zawód petsittera cieszy się większym powodzeniem. Okazją, aby więcej zarobić jest m.in. Sylwester, święta, czy okres wakacji i urlopów. 

Pamiętaj, że praca ta powinna przede wszystkim sprawiać ci przyjemność!

 

Autor: Agnieszka Hajduk

Źródło:

http://www.podajlape.pl/blog/zycie-z-psem/petsitter-zawod-marzen

http://weblog.infopraca.pl/2009/12/osobliwe-zawody-petsitter

http://zwierciadlo.pl/lifestyle/sensporadnik/eksperci/pet-sitter-niania-dla-pupila


Widok zawartości stron Widok zawartości stron