Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rekrutacja młodzieży do OHP

2019-08-06

Trwa rekrutacja młodzieży do Ochotniczych Hufców Pracy. Okres wakacji być może nie sprzyja rozmyślaniu, w jakiej formie kontynuować dalsze kształcenie, ale żeby nie przegapić szansy, którą dają OHP, warto już teraz zainteresować się naszą ofertą.

Internet

Jest wiele możliwości znalezienia szczegółowych wykazów form kształcenia i zawodów, w jakich można się uczyć w OHP. Najbardziej dostępne są strony w Internecie. Wszystkie wojewódzkie komendy na swoich stronach zamieszczają informacje dotyczące form szkolenia, zawodów, kursów kwalifikacyjnych, wykaz jednostek w terenie i – co niezmiernie ważne – wykaz jednostek z internatami, gdzie można bezpłatnie korzystać z wyżywienia, zakwaterowania, zajęć dydaktycznych i odbywać praktyczną naukę zawodu.

Foldery i ulotki

Kolejnym sposobem zdobycia wiedzy dotyczącej pobytu w OHP są informatory w wersji papierowej. Nawet podczas letniego wypoczynku lub pracy sezonowej można znaleźć chwilę, by wpaść do hufca czy ośrodka OHP i uzyskać „całkiem ładnie wydaną książeczkę” z adresami placówek terenowych, telefonami oraz zawodami, w których można się kształcić.

Wizyta w placówce OHP

Pomimo sezonu urlopowego w każdej jednostce OHP są pracownicy, którzy chętnie udzielą wyczerpujących informacji, pomogą w wypełnieniu niezbędnych dokumentów aplikacyjnych oraz wskażą właściwą szkołą branżową.

A zatem nie zwlekaj z decyzją do ostatniej chwili, bo liczba miejsc u pracodawców i w szkołach jest ograniczona. Przyjdź i przekonaj się, że warto uczyć się zawodu z nami.

Autor: Ryszard Stępień, komendant Hufca Pracy w Puławach


Widok zawartości stron Widok zawartości stron