Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Strefowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP w Wałbrzychu

Hufiec Pracy 1-30 w Wałbrzychu po raz kolejny był organizatorem Strefowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP, który odbył się 28 kwietnia 2022 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie Zdroju.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów które stworzyły ligę. Mecze więc zostały rozegrane systemem: „każdy z każdym”.

Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przywitanie drużyn przez Komendanta Hufca Pracy w Wałbrzychu panią Iwonę Figzał i pana Piotra Marka spec. ds. edukacyjno-wychowawczych, który przybył do nas Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej.

Po przywitaniu drużyn, pokrótce omówiono obowiązujące zasady i regulamin który przedstawił sędzia pan Piotr Borowski. Mecze rozgrywane były dwa razy po 5 minut z 1 minutową przerwą. Wszystkie rozegrane spotkania odbyły się zgodne z zasadą „fair play”. Z pewnością każdy mecz zarówno wśród uczestników jak i przybyłych wychowawców wzbudzał duże emocje ponieważ  rywalizacja była na wysokim poziomie.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce: Hufiec Pracy Ziębice 13 pkt.;

II miejsce: Hufiec Pracy Wałbrzych 11pkt. Mała tabela: liczyły się bramki strzelone 15 goli;

III miejsce: OSiW Ząbkowice Śląskie 11 pkt. Mała tabela: liczyły się bramki strzelone 10 goli;

IV miejsce: Hufiec Pracy Nowa Ruda 9 pkt. Mała tabela : liczyly się bramki strzelone 16 goli;

V miejsce: Hufiec Pracy Dzierżoniów 9 pkt. Mała tabel: liczyly się bramki strzelone 8 goli;

VI miejsce: Hufiec Pracy Świdnica 0 pkt.

VII miejsce: HP Wałbrzych II – 3 pkt. – po za klasyfikacją – w zastępstwie za HP w Bielawie.

Celem turnieju było wdrażanie norm kulturalnego  zachowania (właściwy doping, uczciwa rywalizacja), propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja halowej piłki nożnej jako formy rekreacji i relaksu.

Podsumowaniem zawodów było wręczenie zwycięskim drużynom dyplomów, medali i pucharów.

Po za nagrodami dla zespołów przyznano również nagrody indywidualne: najlepszy zawodnik turnieju: Michał Kurtycz HP 1-30 Wałbrzych (zdobył 7 goli), najlepszy strzelec turnieju Martin Fiedeń HP 1-30 Wałbrzych – 7 zdobytych goli, najlepszy bramkarz turnieju Wojciech Szczepański HP Ziębice.

Przyznano także nagrodę za najładniejszą interwencję bramkarską dla bramkarza z zespołu OSiW Ząbkowice Śląskie.

Organizator turnieju pragnie podziękować wszystkim przybyłym gościom oraz jednostkom, serdecznie gratulując drużynom biorącym udział w rywalizacji.

Autor tekstu: Piotr Borowski - wychowawca HP 1-30 Wałbrzych

Autor zdjęcia: Krystyna Zdral - wychowawca HP 1-30 Wałbrzych