Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Teatr ognia w OSiW w Wasilkowie

23 listopada w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie gościliśmy zaprzyjaźniony Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Różanymstoku.

Młodzież z ośrodka w Różanymstoku, na co dzień rozwija swoje zainteresowania z zakresu teatru tańca i sztuki cyrkowej pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.
Podczas spotkania z uczestnikami OSiW koledzy i koleżanki z Różanegostoku zaprezentowali swój kunszt w żonglowaniu, jeździe na monocyklu, oraz choreografię z użyciem pojek.  Po wstępnym pokazie i zapoznaniu się z naszymi uczestnikami odbyły się warsztaty cyrkowe, podczas których mieszkańcy internatu mogli nauczyć się podstawowych sztuczek cyrkowych jak również wymieniać doświadczenia dotyczące życia codziennego. Warsztaty dostarczyły podopiecznym OSiW dużo frajdy i dobrej zabawy a wielu z nich odkryło w sobie nowe talenty.

Punktem kulminacyjnym spotkania był pokaz Fireshow w wykonaniu gości. Z uwagi na bezpieczeństwo wykonawców oraz widowni pokaz odbył się na wolnym powietrzu, na terenie ośrodka. Teatr ognia to niesamowite przeżycie wizualne, ale również duchowe. Tańczący na pojach ogień wprowadza, bowiem w widzu głębokie doznania energetyzujące, nastraja pozytywnie do otoczenia, daje poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałe widowisko świetlne nie zostało niezauważone przez mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa, którym również bardzo się podobało.
Wizyta kolegów z Różanegostoku zakończona została występem rapera, który skradł serca naszych uczestniczek.

 

Autor tekstu: Elżbieta Kochanowicz-Klej         

Autor zdjęć: Mł. wychowawca OSiW: Marcin Recz

Zdjęcia nr 1-7: Teatr ognia w OSiW w Wasilkowie

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron