Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Webinaria – nowoczesna metoda szkoleń

W internecie możemy bardzo szybko natrafić na prostą definicję tego nieco skomplikowanego terminu.

Webinarium (ang. web - sieć) + seminar - seminarium) – rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe i marketingowe.

Czas ma znaczenie!

Nie zawsze mamy czas, żeby poświęcić go na zdobycie potrzebnych kwalifikacji. Webinaria są idealne dla osób z takimi właśnie potrzebami. Tradycyjne szkolenia często wiążą się z dalszym wyjazdem lub kosztami poniesionymi na hotel czy dojazd. W przypadku webinariów – wystarczy, że mamy komputer, dostęp do Internetu i już możemy korzystać z nowoczesnych metod kształcenia na odległość.

To nie takie trudne!

Kiedy już znajdziemy odpowiednie dla nas szkolenie, zgodne z naszymi zainteresowaniami i potrzebami, możemy działać. Firma szkoląca przesyła na nasz adres mailowy link do wirtualnego pokoju. W terminie ustalonym przez organizatora szkolenia logujemy się pod podany adres i tak rozpoczyna się wirtualne zdobywanie wiedzy, którą przekazuje nam specjalista – wykładowca. Trener w trakcie szkolenia często do przekazania wiedzy wykorzystuje prezentacje, tablice do pisania, video, może też przesyłać materiały dydaktyczne, ciekawe linki dotyczące literatury przedmiotu, ćwiczenia. Dużym plusem takiego spotkania jest możliwość kontaktu z prowadzącym poprzez zadawanie pytań i otrzymywanie na bieżąco odpowiedzi na czacie lub w normalnej rozmowie.

Z własnego doświadczenia!

W ubiegłym roku doradcy zawodowi z CEiPM w Sieradzu wzięli udział w bezpłatnym webinarium podwyższającym kwalifikacje zawodowe. Ta forma szkolenia jest bardzo atrakcyjna, ponieważ bez wychodzenia z domu pozwala na zdobywanie wiedzy w komfortowych warunkach. Poza tym pozwala spotkać się ze specjalistą bez narażania się na koszty oraz nie tracąc czasu na dojazd. W szkoleniu, w którym uczestniczyli doradcy zawodowi wzięło udział 25 uczestników i trwało ono około 1,5 godziny. Podczas webinarium można było dzielić się doświadczeniem z innymi uczestnikami oraz wykładowcą. Tę nowoczesną formę nauki polecamy każdemu, kto chce szybko i tanio podnosić swoje kwalifikacje, zwłaszcza młodym ludziom, rozpoczynającym swoją przygodę z rynkiem pracy. Nie czekaj, działaj i już dziś zapisz się na webinarium z interesującego Cię tematu!

Autorzy: Katarzyna Trzeciak, Bogusława Grzelaczyk

Źródło: definicja z https://pl.wikipedia.org/wiki/Webinarium

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron