Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wiktoria i jej miłość do książek

2023-06-27

Wiktoria, uczestniczka 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu, opowiada, jak zaczęła się jej książkowa pasja i przygoda z bookstagramem.

Bookstagram? Co to właściwie jest? Najprościej mówiąc to „książkowy Instagram”. Pasjonaci czytania – w różnym wieku – zakładają profil na popularnym serwisie po to, by umieszczać  tam własne recenzje, odczucia i przemyślenia po przeczytaniu danej książki. Nie może na nim zabraknąć oczywiście zdjęć  i to najlepiej w instagramowym stylu. Dlatego, oprócz fotografii samej książki, instagramerki (lub instagramerzy) dbają o zbudowanie atmosfery pasującej do jej stylu i fabuły.

Ale bookstgram to także społeczność, która przyciąga osoby o podobnych preferencjach literackich. Należy do niej uczestniczka tarnobrzeskiego 9-15 Hufca Pracy, która jest ogromną miłośniczką książek.

 

Początek przygody z książkowym Instagramem

Wiktoria to niezwykle radosna i uśmiechnięta dziewczyna. Zawsze ma przy sobie książkę, którą aktualnie czyta, bo może akurat znajdzie się chwila, aby znów zagłębić się w ulubionej lekturze. Często też opowiada o tym, co czyta i o emocjach, które jej towarzyszą.

Swoją przygodę z kontem na Instagramie zaczęłam dosyć niewinnie, by podzielić się wszystkimi emocjami i przemyśleniami po przeczytaniu książki, które w sobie tłumiłam, nie mając z kim podzielić się swoją opinią – mówi Wiktoria. – Wiedziałam, że dużo osób czytających książki zakłada konta na Instagramie i Tik Toku, żeby opowiadać o nich, więc uznałam, że czemu by nie spróbować? Najpierw był jeden post, potem drugi, jakiś komentarz, reakcja na niego... Spodobało mi się i tak z już zostało.  

 

Bookstagram to dla niej nie tylko forma podzielenia się z innymi czytelnikami odczuciami, tymi pozytywnymi jak i negatywnymi, ale też sposób na poznanie ciekawych ludzi i wyrażenie własnej opinii. Ta forma aktywności w sieci zdecydowanie rozwija kreatywność i wzbogaca grono odbiorców zarówno przez ciekawe opisy, hasztagi, jak i zdjęcia. 

 

A dlaczego akurat książki, do których sięga coraz mniej młodych osób?

Czytam od zawsze – odpowiada Wiktoria. – To mój sposób na spędzanie wolnego czasu, na odreagowywanie stresu, złych emocji i chandry. Literatura rozwija wyobraźnię i pomaga przenieść się w inny wymiar. Wczucie się w emocje bohaterów inspiruje i dostarcza nowych wrażeń – pozwala chłonąć to, co zaskakujące i niecodzienne – dodaje. 

 

Książki kształtują jej osobowość, bo to dzięki nim za każdym razem przeżywa coś nowego, a jej umysł i poglądy są jeszcze bardziej otwarte. Magia książek polega na tym, że każdy czytelnik znajdzie w nich dla siebie coś, co pozwoli mu przenieść się w inny wymiar rzeczywistości.

 

Ale to nie wszystko

Wiktoria nie tylko na swoim instagramowym koncie z pasją dzieli się swoimi przeżyciami i poleca przeczytane przez siebie książki innym użytkownikom. Swoje ulubione lektury poleca również na facebookowym profilu tarnobrzeskiego hufca.

 

 

Autor: Barbara Smolarska, Komendant 9-15 HP w Tarnobrzegu

 

Źródła:

http://www.ksiazkidobrejakczekolada.pl/2018/09/bookstagram-jak-zaczac.html


Widok zawartości stron Widok zawartości stron