Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Lato, lato czeka!”

Już po raz kolejny Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy (Dolnośląska WK) przy wsparciu Urzędu Miasta Legnica, zorganizowało letni wypoczynek.

W dniach 6-16 lipca 2021 roku odbył się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla młodzieży
z rejonu legnickiego w Łazach. Wyjazd był dla młodzieży szansą na wypoczynek, wyrównanie różnic w dostępnie do letnich aktywności, a przede wszystkim na udział w projekcie profilaktycznym związanym z uzależnieniami.
Wychowawcy pokazali uczestnikom zagrożenia płynące z używek, a także mechanizmy pomocy sobie i rówieśnikom z otoczenia. Dzieci wzięły udział w cyklu warsztatów, obejrzały szereg filmów edukacyjnych, a także wzięły udział w  grze, która w pośredni sposób ukazywała, jak radzić sobie z naciskiem ze strony grupy rówieśniczej do brania używek. „Teraz już wiem doskonale jak sobie z tym radzić, a przede wszystkim jak pomóc uzależnionym kolegom i koleżankom. Wiem, do kogo mogę zwrócić się o pomoc i jak asertywnie odmówić, kiedy ktoś nalega”, podsumowała jedna z uczestniczek obozu.

Poza pracą warsztatową, uczestników obozu czekała ogromna ilość atrakcji przygotowanych przez wychowawców Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy.
Oprócz codziennego plażowania i zażywania morskich kąpieli, program zakładał także wizytę w nadmorskich miejscowościach tj. Mielno, Koszalin, Darłowo, w którym skorzystali z atrakcji Aquaparku.
Uczestnicy zwiedzili także Kołobrzeg, a w nim przepiękną latarnię morską, a na zwieńczenie dnia popłynęli statkiem po Kanale Drzewnym.

Na uczestników czekały także zawody sportowe, wspólna rywalizacja oraz odwiedzenie Parku Trampolin, Parku Linowego, Parku Rozrywki „Pomerania”. Dni wypełnione były po brzegi, więc nikt nie mógł narzekać na nudę. Intensywny czas w wiedzę i wypoczynek to już domena letnich obozów legnickiego Centrum.

Pogoda była łaskawa, radziliśmy sobie nawet w deszcz, uśmiechy nie znikały z twarzy młodzieży, a to dla nas najważniejsze. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Łazach był dla nich czasem, który na długo zapamiętają, a wiedza na temat uzależnień będzie przekazywana dalej.

Połączenie tak ważnego tematu jak profilaktyka uzależnień z wypoczynkiem nad polskim morzem okazała się strzałem w dziesiątkę.
Najbardziej cieszy, że uczestnicy nie chcieli wracać do domów i już zapowiedzieli się na przyszły rok.

 

Autor tekstu: Małgorzata Derkacz - Dyrektor CEiPM w Legnicy

Autor zdjęć: Małgorzata Młotek pośrednik pracy - uczestnicy podczas letniego wypoczynku

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron