Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dlaczego nie warto robić głupot?

To dobre pytanie – zwłaszcza w wakacje. Wiadomo, że kiedy czasu jest w nadmiarze, do głowy przychodzą niezbyt mądre pomysły.

Nie_Glupoty_1160.jpg

Przecież to z nudów nastolatki sięgają po alkohol, papierosy, dopalacze czy inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Z nudów wygłupiają się też do tego stopnia, że czasem sytuacja robi się niebezpieczna… Bo przecież zabawnie jest sprawdzić na sobie, czy internetowe pomysły na ekstremalne zabawy naprawdę są hardkorowe czy to tylko tak wygląda?

Więc jeśli chcesz podnieść sobie poziom adrenaliny i spróbować np. ice and salt challange, zrobienia selfie w niebezpiecznym miejscu lub powtórzyć wyzwanie z programu Fear Factor, odpowiadamy od razu: tak, to jest niebezpieczne! Nie musisz sam się o tym przekonywać, cierpiąc przy okazji przez swoją głupotę.

Dlaczego jeszcze nie warto robić głupot?

Oprócz tego, że głupie akcje zagrażają twojemu zdrowiu i życiu, są też inne istotne powody, dla których nie warto ryzykować dla ekstremalnej zabawy.

Ludzie pamiętają.

Nawet jeśli wyjdziesz bez szwanku z jakieś niemądrej sytuacji, bliżsi i dalsi znajomi z pewnością będą o niej pamiętać, a opowieść będzie ciągnęła się za tobą przez długie lata. Poł biedy, jeśli faktycznie wszystko się uda, gorzej jeśli na tym ucierpisz, a znajomi będą mieli z ciebie niezłe pośmiewisko na lata… Tym bardziej, że dziś nie tylko pamięć przechowuje, ale także smartfony i internet!

Nie warto też popisywać się brawurowymi akcjami tylko po to, by zaimponować kolegom.

Naprawdę myślisz, że będziesz dla nich bardziej wartościowy tylko dlatego, że udało ci się nie zabić, robiąc selfie na przejeździe kolejowym? Jeśli takie akcje imponują twoim znajomym, najlepiej od razu znajdź nowych, dla których ważniejsze jest twoje zdrowie i dobre samopoczucie niż to, że narażasz się dla fanu.

Szkoda czasu na głupoty.

Lepiej zająć się czymś fajnym i ciekawie spędzić czas ze znajomymi! Nic nie sprawia takiej frajdy jak dobra zabawa z przyjaciółmi: sport, wycieczki rowerowe, ogniska, plażowanie i pływanie… Pomyśl więc dobrze, czy na pewno chcesz zaryzykować głupią, niebezpieczną zabawę i zamienić przez nią fajnie spędzony czas na szpital??


Widok zawartości stron Widok zawartości stron