Aktualności Aktualności

 • 29.09.2023

  Planowanie swojego rozwoju zawodowego. Metoda małych kroków
  Chcesz zaplanować swój rozwój zawodowy? Nie od dziś wiadomo, że najtrudniej jest zacząć. Sprawdź, jak zrobić to metodą małych kroków.

 • 28.09.2023

  Wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy - jak się uczą?
  Każdy z nas ma własny, indywidualny sposób uczenia się, związany z naszym charakterem i preferencjami. Zastanawialiście się kiedyś, jaki styl jest typowy dla was?

 • 21.09.2023

  Jak w 5 krokach nauczyć się do egzaminu?
  Masz przed sobą egzamin? Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Skorzystaj z naszych wskazówek, jak nauczyć się do egzaminu.

 • 20.09.2023

  Gdzie po dotacje na firmę w 2023 roku?
  Myślisz o założeniu własnej firmy, ale brakuje ci części potrzebnej kwoty na start? Sprawdź w naszym tekście, jakie są możliwości otrzymania bezzwrotnych środków na prowadzenie działalności. Przy okazji przeczytasz kilka refleksji na temat prowadzenia własnej firmy.

 • 19.09.2023

  Zjawisko „spotlight effect”. Czy naprawdę wszyscy na nas patrzą i oceniają?
  Jeśli kiedykolwiek miałeś wrażenie, że jesteś nadmiernie obserwowany i oceniany, to prawdopodobnie odczuwałeś „spotlight effect”. Czym dokładnie jest to zjawisko? Jakie osoby są na nie podatne? Jak sobie radzić z efektem reflektora? Sprawdź w tekście.

 • 13.09.2023

  5 aplikacji, które pomogą ci dobrze zorganizować naukę lub pracę
  Smartfon i komputer to codzienne narzędzia, które młodzi ludzie wykorzystują głównie do komunikacji i rozrywki. A gdyby tak przy ich pomocy uporządkować swoje codzienne zadania związane ze szkołą i/lub pracą? Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji do zarządzania zadaniami, ten tekst jest dla ciebie!

 • 08.09.2023

  Co czeka cię w szkole branżowej?
  Nauka w branżowej szkole I stopnia różni się od nauki w pozostałych szkołach ponadpodstawowych. Tutaj oprócz kształcenia ogólnego, spotkasz się z praktyczną nauką zawodu, która ma swoje ustalone zasady.

 • 07.09.2023

  Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia – co dalej?
  Jeśli jesteś absolwentem szkoły branżowej I stopnia, ale wciąż jesteś osobą niepełnoletnią, na którą nałożony jest obowiązek nauki, ten artykuł może być odpowiedzią na nurtujące cię pytanie: „Co dalej, skoro muszę się uczyć do osiemnastki?”.

 • 05.09.2023

  Czy gap year ma sens?
  Zrobienie rocznej przerwy po ukończeniu szkoły to dosyć popularny pomysł wśród części młodzieży. Niektórzy mają jednak dużo obaw przed takim wyborem. Przyjrzyjmy się bliżej, czym właściwie jest gap year i sprawdźmy, czy warto z niego skorzystać.

 • 01.09.2023

  Stawki wynagrodzeń dla młodzieży w czasie nauki zawodu
  Jakie są stawki wynagrodzeń dla młodzieży uczącej się zawodu i od czego zależą? Sprawdź w tym tekście.

 • 29.08.2023

  Kompetencje przyszłości – sprawdź, jakie warto rozwijać
  Rozwój nowych technologii i postęp cywilizacji powodują zmiany na rynku pracy oraz konieczność dostosowanie naszych umiejętności i kwalifikacji do nowych trendów. Pracodawcy stawiają coraz bardziej wygórowane oczekiwania co do kompetencji swoich pracowników i kandydatów do pracy. Jakie kompetencje okażą się tymi przyszłościowymi?

 • 25.08.2023

  Seriale dla młodzieży – nowości z platform streamingowych
  Wciągających seriali nigdy za wiele. Polecamy kilka świeżych propozycji dla młodzieży, które znajdziecie na popularnych platformach VOD.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11