Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

3 sposoby na skuteczne szukanie pracy na wakacje

2023-06-14

Jesteś uczniem i chcesz dorobić w wakacje? Sprawdź 3 sposoby, które pomogą ci znaleźć odpowiednią ofertę.

Szukanie pracy na wakacje może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza, jeśli robisz to pierwszy raz. Dlatego przychodzimy z podpowiedziami, od czego zacząć, by takie poszukiwania okazały się skuteczne. Sprawdź!

 

Ochotnicze Hufce Pracy

Na początek polecamy naszą wyszukiwarkę ofert pracy, którą znajdziecie w zakładce „wyszukiwarka”.

Wśród wielu ofert znajdziesz tam także te typowo wakacyjne, np. kelner, barmar czy pomoc kuchenna. Możesz ustawić różne kryteria wyszukiwania, by szukać pracy w swojej okolicy lub np. nad morzem czy w górach.

 

Warto też skorzystać z oferty Młodzieżowego Biura Pracy OHP. To właśnie tam znajdziesz najbardziej aktualne oferty pracy od lokalnych firm. Warto także brać udział w targach lub giełdach pracy, które są organizowane przez MBP. Może to być okazja do rozmowy z potencjalnym pracodawcą lub jego przedstawicielem.

 

Internet

Drugi sposób to oczywiście Internet. Nie od dziś wiadomo, że to podstawowe źródło ofert pracy. Musisz jednak wiedzieć, że by znaleźć pracę na wakacje, warto szukać ofert nie tylko na popularnych stronach z ofertami pracy, ale przede wszystkim na lokalnych portalach informacyjnych – w działach ogłoszeń.

Ważnym miejscem, gdzie warto szukać pracy, są obecnie social media. Poszukaj grup na Facebooku stworzonych z myślą o nastolatkach, wpisując w wyszukiwarkę np. „praca dla nieletnich Warszawa” czy „praca dla młodzieży”. Na pewno znajdziesz ciekawe wyniki i po dołączeniu do grupy, będziesz mógł przeglądać ogłoszenia.

 

Rodzina i znajomi

Trzeci sposób, który często bywa najskuteczniejszy w przypadku pracy na wakacje, to po prostu wasze kontakty. Rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi. Warto zapytać najbliższych, czy nie słyszeli o kimś, kto szuka kogoś do pomocy, choćby przy wyprowadzaniu psów czy pilnowaniu dzieci.

Jeśli zależy wam na całodziennej pracy na wakacje – weźcie sprawy w swoje ręce. Złapcie w rękę swoje CV i ruszajcie do najbliższych firm z pytaniem, czy nie mają dla was ciekawej oferty pracy. Często taki bezpośredni kontakt jest bardzo skuteczny. Wystarczy się odważyć i wyjść z inicjatywą.

 

Masz pytania? Zadzwoń na naszą infolinię pod numer 222 500 525*, napisz maila na adres kontakt@dokariery.pl lub zadaj pytanie na czacie.

 

Autor: Joanna Buharewicz

 

*Infolinia płatna. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron