Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 książek, które warto przeczytać tej jesieni

2023-10-12

Jesień rozgościła się na dobre. Coraz dłuższe wieczory sprzyjają zaczytaniu. Dziś polecamy 5 książek, które warto przeczytać tej jesieni.

My, Bartosz Wysocki

Bohaterami książki są dwaj bracia, Kari i David. Odkrywają oni mroczne sekrety szkoły i wraz z przyjaciółmi stawiają czoła niebezpieczeństwom. Ta historia trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

 

Buba, Barbara Kosmowska

Buba, bohaterka książki, to zdecydowanie pozytywna postać. Zależy jej na szczęściu innych i zaraża ich swoim optymizmem. Jednak na jej nastoletnią głowę spada wiele problemów. Jak sobie z nimi radzi?

 

Dom sióstr marnotrawnych, Krystal Sutherland

Iris Hollow, Grey i Vivi to siostry, które jako dzieci zniknęły z ulicy jednego z miast w Szkocji. Wróciły miesiąc później, ale nie potrafiły powiedzieć, co się z nimi działo, ani gdzie były. Zaczęły w nich także zachodzić niepokojące zmiany. Zjawiska nadprzyrodzone, sekret skrywany przez jedną z sióstr… To wszystko znajdziesz w książce.

 

Mocarne mózgi, Adam Kay

Książka Adama Kaya w zabawny sposób przedstawia geniuszy wszech czasów, m.in. Thomasa Edisona, Amelię Earhart. Niewątpliwym atutem książki są także ilustracje Henry’ego Pakera.

 

Jaką kapibarą jesteś?, Ewelina Angielczyk, Marta Ludwiszewska

Kapibara jest uroczym zwierzakiem i królową memów. Zachwyca swoim spokojem i wyluzowanym podejściem do życia. Chcesz wiedzieć, jakim typem kapibary jesteś? Koniecznie sięgnij po tę książkę. Na pewno poprawi ci nastrój.

 

Zaczytanej jesieni!

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców


Widok zawartości stron Widok zawartości stron