Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 pomysłów na udane ferie w mieście

2022-01-24

Okres ferii zimowych kojarzy się z aktywnościami na śniegu, np. wyjazdem na narty. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Jednak pozostanie w domu nie musi oznaczać nudy. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji na fajne ferie w mieście.

Aktywnie na zewnątrz

Podczas ferii obowiązkowo trzeba skorzystać z zimowej aury. Weźcie sanki pod pachy i wyruszcie na poszukiwania jakiejś lokalnej górki, aby zrobić z niej odpowiedni użytek. Niewielkie wzniesienia da się znaleźć nawet w mieście – sprawdźcie!

 

Zabawy w śniegu to również bitwa na śnieżki, ślizganie na lodzie czy budowanie igloo. To dopiero wyzwanie! Igloo może posłużyć jako forteca do obrony przed przeciwnikami atakującymi was kulami śnieżnymi. Pamiętajcie również o bałwanie i sławnym aniołku w śniegu. Zapowiada się śnieżnastyczna zabawa!

 

Kultura

Podczas ferii, mając dużo wolnego czasu, można nadrobić zaległości kulturalne. Dobrym pomysłem jest wyjście na wartościowy seans filmowy czy wybranie się na ciekawą i pełną humoru sztukę teatralną. Raz na jakiś czas warto się „ukulturalnić”.

 

Warto też sprawdzić ofertę koncertową w waszym mieście. Może się okazać, że w okolicy planowany jest występ zespołu, który lubicie lub inne ciekawe muzyczne wydarzenie.

 

Lodowisko

Jeśli nie dopisze pogoda, będzie padać deszcz lub zabraknie śniegu, interesującą propozycją jest wyjście na lodowisko. Nawet jeżeli nie jesteście profesjonalnymi łyżwiarzami, warto spróbować swoich sił i poćwiczyć utrzymywanie równowagi na płozach. Wcale nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać.

 

Tym, którzy pierwsze kroki z jazdą na łyżwach mają za sobą, proponuję podjąć naukę przeplatanki czy jazdy do tyłu. Po zdobyciu tych umiejętności możecie uznać się za profesjonalnego łyżwiarza.

 

Warsztaty organizowane przez miejskie ośrodki kultury

Szereg atrakcji na ferie przygotowują miejskie placówki kultury. Do wyboru są różnego rodzaju warsztaty, np. muzyczne, plastyczne, teatralne czy zajęcia kreatywne. Ograniczeniem w tym wypadku jest liczba miejsc. Jeśli jesteście zainteresowani, jak najszybciej zapiszcie się na listę.

 

W czasie ferii otwierane są również dla zwiedzających np. stadiony. Tam z kolei można skorzystać z oferty zajęć sportowych.

 

Przyjacielskie spotkania na mieście

Ferie dają w końcu możliwość swobodnego życia towarzyskiego. Prostym, dającym mnóstwo radości pomysłem jest wyjście z przyjaciółmi „na miasto”. Pyszny deserek i ciepła herbatka w miłym towarzystwie z pewnością doda energii i naładuje pozytywnie do dalszego działania.

 

Obecnie do wyboru jest wiele ciekawych miejsc, w których nie tylko uraczycie się małym co nieco w przyjemnej atmosferze i interesującym otoczeniu, ale i skorzystacie z kącika z książkami czy pogracie w gry planszowe.  

 

Ferie w mieście mogą być niezwykle ciekawe. Wszystko zależy od tego, czy wykorzystacie wszystkie możliwości, a także od waszych chęci i kreatywności. Wspaniałej zabawy!

 

Autor: Marta Halicka


Widok zawartości stron Widok zawartości stron