Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 rzeczy, które sprawią, że szybciej przyjdzie wiosna!

2024-03-18

Codziennie snujesz się po szkole i masz już dość wszystkiego? Czekasz na prawdziwą wiosnę i słońce? Zanim się doczekasz, nawet kiedy piękna pogoda się spóźnia, nie siedź bezczynnie. Zrób coś fajnego!

Wiosna może przyjść wcześniej… w twojej głowie! Jest kilka rzeczy, które mogą w tym pomóc. Pamiętaj, że pomimo nienajłatwiejszych okoliczności, warto wpusić wiosnę do swojego serca i mieszkania. Przecież z wiosną zawsze przychodzi nadzieja na lepsze jutro!

Dlatego nie czekaj aż wiosna przyjdzie sama, ale postaraj się przyspieszyć jej nadejście.

 

Posprzątaj pokój

Otwórz szeroko okno, by wpuścić świeże powietrze. Wyrzuć stare kanapki z plecaka i z głębi szafki. Wywietrz pościel, sprzątnij biurko, a skarpetki wrzuć do prania. Nie zaszkodzi zetrzeć warstwę kurzu z mebli i postawić świeże tulipany na biurku. Głupie? Nie, bo dzięki porządkom i wiosennym akcentom wiosna będzie o krok bliżej.

 

Ogranicz internet

Tak, bez niego jak bez tlenu, ale dasz radę! Wystarczy na jakiś czas wyłączyć wi-fi w smartfonie i nie sięgać po komputer. Zajmij się przez jakiś czas czymś innym: książka, spacer z psem, pomoc mamie w kuchni, rozmowa z rodzeństwem. Szybko zauważysz, że poza mediami społecznościowymi i graniem istnieje normalne, całkiem przyjemne życie.

 

Wyjdź z domu!

Nie siedź całymi dniami, grając w gry czy siedząc w necie. Nawet jeśli jest jeszcze trochę chłodno, umów się ze znajomymi, choćby na placu zabaw – sprawdźcie, czy ławki już nadają się do siedzenia. W parku zobacz, czy wiosna faktycznie tak daleko, czy może na drzewach widać już jej pierwsze ślady? Pooddychaj prawdziwym tlenem, poczuj realny świat wokół siebie.

 

Zmień coś

Może czas na nową fryzurę? Albo zrobienie czgoś, co dawno było w planach, ale wciąż ciężko było to zrealizować? A może wystarczy założyć nieco bardziej kolorowe ciuchy niż zawsze lub zacząć trenować? Niech się dzieje coś innego niż zazwyczaj!

Zastanów się też, czy ktoś w twoim otoczeniu nie potrzebuje pomocy? W obecnych czasach to bardzo możliwe. Wolontariat to świetny sposób na nową aktywność i bezinteresowane dawanie czegoś od siebie innym.

 

Pomyśl o przyszłości

Wiosna to czas zmian i nowych planów. Nie musisz od razu planować całego życia, kariery i rodziny. Może niedługo kończysz szkołę podstawową lub średnią i czas zastanowić się, co dalej? Może chcesz zaplanować wakacje, pomyśleć o jakiejś pracy na ten czas? Zacznij się za tym rozglądać.

 

Jeśli zajmiesz myśli tymi rzeczami, nawet się nie zorientujesz, kiedy przyjdzie prawdziwa wiosna, a w ciebie wstąpi nowa energia!

 

Autor: Joanna Buharewicz

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron