Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jakie książki warto przeczytać w czasie ferii?

2024-01-15

Czytanie w czasie ferii to nie tylko forma rozrywki, ale także cenny sposób na rozwijanie umysłu, zdobywanie wiedzy i relaksowanie się. Skorzystaj z naszych propozycji.

Książki obyczajowe

 

11 papierowych serc, Kelsey Hartwell

Idealne życie Elli zmienia się po wypadku. Dziewczyna nie pamięta ani samego zdarzenia, ani tego, co działo się w ostatnich tygodniach. Ella zaczyna otrzymywać od tajemniczego wielbiciela wiadomości. Dzięki wskazówkom umieszczonym na sercach dziewczyna ma sobie przypomnieć życie sprzed wypadku. Czy uda się jej znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania? Przekonajcie się sami.

 

Drugie podejście, Christine Riccio

Shane, która rozpoczyna studia medyczne, nie czuje się w swoim życiu komfortowo. Brakuje jej w swoim otoczeniu bliskich osób, które rozumiałyby jej pasje i podejście do życia. W pewnym momencie postanawia wziąć życie w swoje ręce. Tytułowe drugie podejście to kolejny start w dorosłe życie głównej bohaterki. To mądra i klimatyczna opowieść o pokonywaniu własnych słabości i szukaniu swojego miejsca.

 

Pamiętnik księżniczki, Meg Cabot

Seria książek opowiada o życiu czternastoletniej Mii, które zostaje niespodziewanie następczynią tronu niewielkiego europejskiego miasta. To zabawna historia nastolatki, która musi odnaleźć się w roli córki księcia.

 

Książki przygodowe i fantastyka

 

Percy Jackson i bogowie olimpijscy, Rick Riordan

To seria sześciu powieści fantasy. Percy Jackson to chłopak, który odkrywa historię swojego boskiego pochodzenia. Chłopak musi sobie poradzić nie tylko z mitologicznymi bohaterami, ale i z codziennymi obowiązkami szkolnymi. Lektura tej serii dostarcza wielu emocji i wrażeń.

 

The Inheritance Games, Jennifer Lynn Barnes

To pierwszy tom trylogii, w której nie brakuje niebezpieczeństw i sekretów. Avery Grambs chce przetrwać szkołę, a potem uciec od dotychczasowego życia. Wszystko zmienia się, gdy otrzymuje spadek po śmierci tajemniczego milionera. To historia pełna pułapek i rodowych tajemnic. Nie będziecie się nudzić.

 

Fantastyczna siódemka. Błękitny koliber, Marcin Draniczarek

Nastoletnia Natalia Collins, w domu której pojawia się niespodziewanie koliber, dostaje zaproszenie do Akademii Miraculorum. Czy uda jej się rozwikłać tajemnicze wiadomości, które dostaje codziennie? To historia pełna przygód, zagadek i poczucia humoru.

 

Rozwój osobisty i inne

 

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem, Mikołaj Marcela

Jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem? Czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie siebie? Jak budować odporność psychiczną i pewność siebie? Jak przygotować się na przyszłe wyzwania związane z dorosłym życiem i rynkiem pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania, które mogą nurtować nastolatka znajdziesz w książce „Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem”.

 

Doktor z TikToka, Konrad Skotnicki

Książka to zbiór 111 faktów (anegdot i zdumiewających odkryć), które zniszczą twoje wyobrażenie o świecie. Chcesz wiedzieć, dlaczego tyranozaury miały takie krótkie łapki i jak ludzki mózg produkuje elektryczność? Sięgnij po książkę doktora z TikToka.

 

Mam nadzieję, że znajdziesz coś interesującego dla siebie.

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców


Widok zawartości stron Widok zawartości stron