Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Top 5 poradników dla młodzieży, które warto przeczytać

2024-03-29

Poradniki to źródło inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących rozwiązywania codziennych problemów. Dzięki zastosowaniu w praktyce zawartych w nich informacji można m.in. lepiej radzić sobie ze stresem, rozwijać umiejętności interpersonalne. Sprawdź, jakie poradniki dla młodzieży warto przeczytać.

Możesz więcej, niż myślisz. Jak opanować stres i czuć się lepiej w szkole i w życiu, Martyna Broda Karolina Stępień-Cach

Chcesz poznać sposoby na lepszą koncentrację? Przed tobą ważny egzamin i nie wiesz, jak poradzić sobie ze stresem? Sięgnij po książkę „Możesz więcej, niż myślisz”, która zawiera sprawdzone ćwiczenia oddechowe, techniki relaksacyjne, wizualizacje.

 

 

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem, Mikołaj Marcela

Chcesz lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat? Zastanawiasz się, jak zbudować pewność siebie, jak być odpornym psychicznie, jak odnaleźć się na rynku pracy? Sięgnij po książkę Mikołaja Marcela i sprawdź, czego nie mówią ci, gdy jesteś nastolatkiem.

 

 

Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie, Naomi Klein Rebecca Stefoff

Książka ta zawiera konkretne informacje dotyczące działań jakie należy podjąć, żeby walczyć z negatywnymi skutkami zmiany klimatu. Znaleźć w niej można także inspirujące historie liderów i liderek z całego świata.

 

 

Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych, Angelina Jolie, Geraldine Van Bueren

To lektura obowiązkowa dla każdego młodego człowieka. Dzięki niej dowiesz się, jakie prawa przysługują osobom przed 18 rokiem życia i jak z nich korzystać. Dodatkowo książka przybliża sylwetki osób, które broniły i bronią praw dzieci i młodzieży.

 

 

Zjedz tę żabę! Dla uczniów i studentów. 22 metody, by niczego nie odkładać na później i osiągać świetne wyniki w nauce, Brian Tracy, Anna Leinberger

Jak poradzić sobie z prokrastynacją? Jak sprawnie zarządzać zadaniami? Jak osiągać lepsze wyniki w nauce? Odpowiedzi znajdziesz w „Zjedz tę żabę”. Książka zawiera wskazówki, narzędzia i techniki, które pomogą ci lepiej zarządzać czasem.

 

 

Owocnej lektury!

 

Autor: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców


Widok zawartości stron Widok zawartości stron