Wydawca treści Wydawca treści

 • 17.01.2024

  Twoje dziecko będzie mieszkać w internacie? Sprawdź, co się z tym wiąże
  Jeśli twoje dziecko będzie mieć okazję zamieszkać w internacie, warto się zastanowić, co się z tym wiąże. Mamy kilka informacji, które mogą rozwiać ewentualne wątpliwości.

 • 27.11.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać szkołę średnią?
  Nadchodzi moment, kiedy wasze dzieci, kończące szkołę podstawową, stają przed ważnym wyborem dotyczącym szkoły średniej. Jak wspomóc je w dokonaniu mądrego wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

 • 07.11.2023

  Czy nastolatek może uczyć się zawodu poza szkołą?
  Jesteś rodzicem lub opiekunem nastolatka, który z różnych powodów nie może lub nie chce kontynuować nauki w szkole branżowej I stopnia? Sprawdź, w jaki sposób może uczyć się zawodu nie chodząc do szkoły.

 • 25.10.2023

  Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia a obowiązek nauki
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. wskazuje, że każdy ma prawo do nauki, a do 18 roku życia jest ona obowiązkowa. Co w sytuacji, gdy absolwentem szkoły branżowej I stopnia jest siedemnastolatek?

 • 15.06.2023

  Doradztwo zawodowe dla młodzieży - dlaczego warto?
  Na czym polega praca doradcy zawodowego? W jaki sposób może on pomóc młodym ludziom i dlaczego warto skorzystać z jego porady? O tym wszystkim w tekście.

 • 19.10.2022

  Nie taki w-f straszny jak ci się wydaje
  Jako matka nastoletniej dziewczynki oraz jako Komendant hufca postanowiłam bliżej przyjrzeć się aktywności fizycznej wśród młodzieży. Zauważyłam, że niepokojącym zjawiskiem jest znaczna ilość zwolnień lekarskich na lekcjach wychowania fizycznego.

 • 14.09.2022

  Jak pomóc dziecku w nauce?
  Twoje dziecko sygnalizuje trudności z nauką lub po jego złych ocenach widać, że sobie nie radzi? Sprawdź, jak możesz mu pomóc.

 • 12.05.2022

  Jakie korzyści daje nauka zawodu?
  Masz nastoletnie dziecko, które niedługo musi zdecydować, do jakiej szkoły iść po gimnazjum i wiesz, że ciężko będzie je przekonać do liceum? Nic na siłę.

 • 20.04.2022

  Erasmus szansą na zdobycie nowych doświadczeń
  W warunkach rozprzestrzeniającego się procesu globalizacji państwa członkowskie UE stawiają nacisk na dynamiczny rozwój kluczowych kompetencji swoich obywateli podnoszących ich kwalifikacje zawodowe, wiedzę oraz umiejętności, a tym samym stwarzające szansę na stałe utrzymywanie zatrudnienia.