Wydawca treści Wydawca treści

 • 28.12.2023

  Książki dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać
  Chcesz zrozumieć, co drzemie w młodych ludziach borykających się z okresem dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać.

 • 22.09.2023

  Konta w mediach społecznościowych dla rodziców nastolatków
  Czasem ciężko dojść z do porozumienia z nastolatkiem. Jeśli zależy ci na utrzymaniu dobrych relacji z nastoletnim dzieckiem, warto zaobserwować kilka kont w mediach społecznościowych, które podsuną ci od czasu do czasu dobrą radę w temacie wychowania.

 • 18.05.2023

  Postawy młodzieży wobec niepełnosprawnych rówieśników
  O niepełnosprawności w ostatnim czasie słyszy się wiele. Ale czy rozumiemy, czym ona jest? Czy nasze postawy, postawy naszych dzieci i wychowanków wobec osób niepełnosprawnych są właściwe? Co lub kto tak naprawdę je kształtuje?

 • 17.08.2023

  5 książek o wychowaniu nastolatków
  Zastanawiasz się, jak dogadać się ze swoim nastoletnim dzieckiem i pomóc mu przejść przez burzliwy czas dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek o wychowaniu nastolatków.

 • 16.06.2022

  „Ogarnij się” – sposób na życie młodych ludzi?
  „Ogarnij się” – ciągle słychać wśród rozmów młodzieży. Czy traktowane jest to jako zarządzanie życiem i czasem?

 • 10.01.2023

  Sposoby na skuteczną komunikację z nastolatkiem
  Masz już czasem dość, że twoje nastoletnie dziecko nigdy cię nie słucha? Spróbuj dotrzeć do niego jakoś inaczej niż standardowym krzykiem.

 • 15.11.2022

  Współczesne uzależnienia młodzieży
  Pokonywanie barier jest dla młodzieży ważnym elementem dorastania. To chęć udowodnienia sobie, a przede wszystkim innym – rówieśnikom, nauczycielom, rodzicom – że nie jest się już dzieckiem, tylko dorosłym człowiekiem, który może o sobie decydować.

 • 21.07.2022

  Trzy książki, które pomogą rodzicom zrozumieć nastolatka
  Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Pewnie nie jeden z rodziców powtórzył to powiedzenie. Okres dojrzewania nie jest łatwy ani dla rodziców, ani dla dzieci. Czy jednak naprawdę tak musi być? Czy z nastolatkiem można się dogadać?

 • 17.02.2022

  Pokolenie Bumerangów – współcześni młodzi a dorosłość
  Pozornie mają wszystko. Wychowani w dobrobycie i w dobie prężnego rozwoju technologii. Młodzi, otwarci na otoczenie, pewni siebie i swoich możliwości…

 • 23.02.2022

  Depresja wśród nastolatków
  Obecnie depresja jest jedną z najczęstszych chorób wśród nastolatków. Z chorobą depresyjną walczy cztery procent młodzieży, a objawy depresyjne ma co piąty nastolatek i liczba ta zwiększa się w ogromnym tempie od 2016 r.