Im się udało Im się udało

 • 04.05.2022

  Jak dotarłem do celu? Wywiad z absolwentem OSiW w Grudziądzu
  Maciej Kosiorowski jest absolwentem Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu. Ukończył edukację w roku 2021. Aktualnie pracuje w wyuczonym zawodzie, który daje mu szansę na dalszy rozwój.

 • 19.04.2022

  „Perkusja! Moja pasja” – wywiad z uczestniczką Hufca Pracy w Kaliszu
  Karolina Bączkiewicz jest uczestniczką Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu. Uczy się w III klasie Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie fotograf. Jak sama przyznaje, oprócz fotografii, jej największą pasją jest gra na perkusji.

 • 12.04.2022

  Plan na siebie – historia Karoliny
  Karolina Sosińska to absolwentka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku, która w niespełna rok po zakończeniu nauki w szkole branżowej rozpoczęła realizację swoich zawodowych i życiowych marzeń.

 • 05.04.2022

  Fotograf, który lubi pomagać
  Tomasz Bieganowski pojawił się w polickim hufcu pracy z bardzo konkretnym pomysłem na siebie. Jego plan obejmował w zasadzie dwa cele: zdobyć zawód fotografa oraz stworzyć stowarzyszenie zajmujące się działalnością charytatywną.

 • 23.03.2022

  Od mechanika do zawodowego kierowcy – historia Patryka
  Patryk jest absolwentem Hufca Pracy 15-25 w Gostyniu i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. W wywiadzie opowiedział o swojej drodze kształcenia i zdobyciu wymarzonej pracy.

 • 16.03.2022

  Kobieta w męskim świecie – wywiad
  Aleksandra Kulma to uczestniczka 6-8 Hufca Pracy w Krakowie. Obecnie uczy się w trzeciej klasy szkoły branżowej o profilu mechanik samochodowy. Co ją skłoniło do wyboru tego zawodu i jak sobie radzi w tej (z pozoru męskiej) profesji?

 • 08.03.2022

  Nie poddawaj się – historia młodego rapera
  Niedawno miałam okazję porozmawiać z Łukaszem Dudą, młodym artystą, uczestnikiem OHP w Pasłęku, który szuka przestrzeni do osobistego artystycznego wyrazu. Łukasz przy wsparciu OHP wydał swój pierwszy profesjonalnie nagrany singiel, który nosi tytuł „Nie poddawaj się”.

 • 07.02.2022

  Pasja uczestniczki Hufca Pracy w Gdyni
  Weronika Czarnecka jest uczestniczką 11-12 Hufca Pracy w Gdyni. Uczy się w I klasie Szkoły Branżowej I Stopnia Cosinus w Gdyni w zawodzie sprzedawca. Podczas jednej z rozmów z wychowawcą OHP przyznała, że jej pasją jest malowanie figurek.

 • 01.02.2022

  Aktywni z Tczewa – uczestniczkom Pomorskiej WK OHP w Gdańsku
  „Różowa skrzyneczka” to ogólnopolski projekt, którego celem jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Włączyli się w nią uczestnicy Klubu Aktywnych OSiW w Tczewie, chcąc wesprzeć swoje koleżanki.

 • 25.01.2022

  Jak skutecznie zrealizować projekt? Podpowiada młodzież z OSiW w Szamocinie
  Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania 15-3 w Szamocinie podpowiadają, jakie działania podjąć, by sprawnie zrealizować projekt. Sprawdźcie, na co ich zdaniem, warto zwrócić uwagę.

 • 28.12.2021

  Droga do bycia dobrym fachowcem
  Norbert jest absolwentem Hufca Pracy 15-3 w Koninie. W ramach nauki w Ochotniczych Hufcach Pracy realizował naukę i praktykę w zawodzie stolarza. Wybór tej profesji nie był przypadkowy – Norbert od zawsze pasjonował się rzeźbieniem w drewnie.

 • 02.12.2021

  Zawód #mechaniczka – historia Pauliny
  Czasem niestandardowe zainteresowania pomagają w przełamywaniu stereotypów. Tak było w przypadku Pauliny, uczestniczki Hufca Pracy w Nysie, która od trzech lat jest uczennicą szkoły branżowej i praktykantką w jednym z nyskich zakładów mechaniki pojazdowej.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12