Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 wskazówek, które pomogą ci osiągnąć sukces

2023-10-05

Życie jest pasmem wyborów. Prędzej czy później trzeba wybrać ścieżkę zawodową, którą podąża się, by osiągnąć swoje cele i zrealizować marzenia. Jak osiągnąć sukces? Poznaj 10 wskazówek, które ci w tym pomogą.

Jak osiągnąć sukces? Jaki jest przepis na zrealizowanie wyznaczonego celu ? Co zrobić, aby ułatwić sobie start w dorosłe, zawodowe życie? Te pytania zadaje sobie każdy, kto pragnie od życia czegoś więcej.

Pewnie wiele razy słyszałeś, że aby coś osiągnąć, trzeba wierzyć w siebie, być wytrwałym i nigdy się nie poddawać.

Aby zrealizować swoje życiowe plany, potrzebne są konkretne metody i konsekwencja w działaniu.

 

Oto 10 wskazówek, aby osiągnąć wyznaczony przez siebie cel:

  1. #Zacznij od zaraz!

Nie czekaj do poniedziałku. Zacznij działać już dziś. Zmiany wymagają czasu. Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej będziesz cieszyć się z efektów.

 

  1. # Małymi kroczkami do celu.

Droga na szczyt będzie bardzo trudna. Wyznacz sobie cel nadrzędny, który podziel na mniejsze elementy. Dochodź do niego małymi kroczkami.

 

  1. #Ucz się od innych.

Słuchaj, czytaj książki o rozwoju osobistym. Inspiruj się osobami, które osiągnęły w swoim życiu wiele. Znajdź osobę, na której chcesz się wzorować, podążaj za jej radami. Uczenie się na własnych błędach jest bolesne. Warto skupiać się nie tylko na sukcesach, ale także na niepowodzeniach i wyciągać z nich wnioski.

 

  1. #Podejmuj ryzyko.

Niektóre możliwości w życiu zdążają się tylko raz i warto z nich skorzystać, bo więcej razy taka okazja może się nie powtórzyć. Być może to ryzyko okaże się dla ciebie niepowtarzalną szansą na osiągnięcie sukcesu.

 

  1. #Bądź odpowiedzialny.

Ty odpowiadasz za własny postęp. Jesteś osobą, od której zależy to, kim jesteś i gdzie będziesz za jakiś czas. Twoim obowiązkiem powinno być zarówno podejmowanie działań, jak i ich inicjowanie. To jest twój rozwój. Ty jesteś autorem swoich postępów. Jeśli ty nie zadbasz o siebie, to nikt inny tego nie zrobi za ciebie.

 

  1. #Zaangażuj się.

Bądź zawsze zaangażowany. Rób wszystko na 100% albo nie zabieraj się za to wcale.

 

  1. #Ciężko pracuj.

Nie da się niczego osiągnąć bez ciężkiej pracy.

 

  1. # Miej przy sobie ludzi, którzy dodają Ci sił.  

Poszukaj towarzystwa takich osób, które będą cię inspirować, wspierać i dodawać otuchy. Są to osoby, które mają podobne zainteresowania, podobne wartości, i którym zależy na tobie i na tym, żebyś spełnił swoje marzenia i był szczęśliwy.

 

  1. #Podążaj za pasją.

Pasja to coś, co charakteryzuje człowieka. Człowiek bez pasji nie ma radości życia. Odnajdź swoją. Pomyśl, co sprawia, że się uśmiechasz i zacznij to robić.

 

  1. #Nie poddawaj się!

Upadki to część zmian. Bądź konsekwentny. Po każdej burzy przychodzi słońce.

 

Podsumowując, nie ma prostej odpowiedzi na pytanie – jak osiągnąć sukces. Nie ma jednego, konkretnego drogowskazu, który wskaże nam jak zrealizować swoje cele i marzenia.

Trzeba wziąć życie w swoje ręce i zacząć konsekwentnie działać. NIC SAMO SIĘ NIE ZROBI!

 

Autor tekstu: Karolina Chudzińska – Specjalista ds. rozwoju zawodowego, CEiPM Leszno


Widok zawartości stron Widok zawartości stron