Lajfstajl Lajfstajl

 • 30.11.2023

  Jak angażować się w pomoc potrzebującym?
  Przed świętami w mediach społecznościowych da się zauważyć zwiększoną ilość udostępnień zbiórek charytatywnych. Internauci próbują w ten sposób wspierać chore dzieci, osoby ubogie czy schroniska dla zwierząt. Wpłacanie na zbiórki i udostępnianie ich to dobry sposób, by pomagać potrzebującym, jeśli jednak pragniesz bardziej zaangażować się w pomoc, rozważ inne możliwości.

 • 21.11.2023

  Jak rozpoznać fake newsa?
  W erze Internetu łatwo można szerzyć dezinformację. Rozróżnienie czy dana informacja jest faktem, czy fake newsem (fałszywą informacją) może być trudne. Sprawdź, jakie kroki warto podjąć, żeby sprawdzić wiarygodność informacji.

 • 20.11.2023

  Gdzie znajdziesz pomoc? Instytucje i fundacje wspierające młodzież i dzieci
  Jeżeli czujesz złość, lęk, smutek, jesteś ofiarą przemocy, czujesz się dręczony, nie radzisz sobie z problemami – pomoc znajdziesz w różnych fundacjach, instytucjach i stowarzyszeniach działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

 • 07.11.2023

  Obrzędy i tradycje andrzejkowe
  „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” i „Noc Andrzeja świętego przyniesie narzeczonego” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O stałej popularności Andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy się w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość.

 • 27.10.2023

  Zachowaj prywatność w sieci – jeszcze raz o bezpieczeństwie
  Internet to miejsce pełne fascynujących możliwości, ale również pułapek, jeśli nie jesteśmy świadomi swojej prywatności online. Dlatego warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

 • 25.10.2023

  Nawyk – wykorzystaj jego moc
  Czy łatwo zmienić nawyki? Jak zły nawyk przekuć w dobry? Czy są sposoby, by wyrobić sobie dobre nawyki? O tym wszystkim w tekście.

 • 17.10.2023

  Jaką moc mają słowa? Budowanie poprawnych komunikatów
  Zwróciliście uwagę, że sposób, w jaki komunikujecie się z drugą osobą, wpływa na wasze relacje? Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje i czym jest to spowodowane?

 • 12.10.2023

  5 książek, które warto przeczytać tej jesieni
  Jesień rozgościła się na dobre. Coraz dłuższe wieczory sprzyjają zaczytaniu. Dziś polecamy 5 książek, które warto przeczytać tej jesieni.

 • 11.10.2023

  Nieoczywiste sposoby na jesienną chandrę
  By wygrać z jesienną chandrą, czasem potrzeba czegoś więcej niż wieczór z dobrym filmem czy tabliczka czekolady (chociaż tego nigdy za wiele!). Jeśli właśnie masz jesiennego doła, przeczytaj ten tekst i znajdź mniej oczywisty sposób na jesienną chandrę.

 • 05.10.2023

  10 wskazówek, które pomogą ci osiągnąć sukces
  Życie jest pasmem wyborów. Prędzej czy później trzeba wybrać ścieżkę zawodową, którą podąża się, by osiągnąć swoje cele i zrealizować marzenia. Jak osiągnąć sukces? Poznaj 10 wskazówek, które ci w tym pomogą.

 • 19.09.2023

  Zjawisko „spotlight effect”. Czy naprawdę wszyscy na nas patrzą i oceniają?
  Jeśli kiedykolwiek miałeś wrażenie, że jesteś nadmiernie obserwowany i oceniany, to prawdopodobnie odczuwałeś „spotlight effect”. Czym dokładnie jest to zjawisko? Jakie osoby są na nie podatne? Jak sobie radzić z efektem reflektora? Sprawdź w tekście.

 • 05.09.2023

  Czy gap year ma sens?
  Zrobienie rocznej przerwy po ukończeniu szkoły to dosyć popularny pomysł wśród części młodzieży. Niektórzy mają jednak dużo obaw przed takim wyborem. Przyjrzyjmy się bliżej, czym właściwie jest gap year i sprawdźmy, czy warto z niego skorzystać.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11